هر گونه اشتباه در لینک سازی میتواند موجب زیان سنگینی برای شما شود. در این مقاله ما متداول ترین اشتباهات لینک سازی که باید از آن ها اجتناب کنید را شرح داده ایم.

لینک سازی همیشه بخشی مهم از استراتژی سئو خارجی بوده است. وب سایت Backlinko بیش از 1 میلیون نتیجه جستجوی گوگل را تجزیه و تحلیل کرد و متوجه شد که بک لینک ها بیش از سایر فاکتورها روی رتبه بندی تاثیر دارند. در نتیجه بک لینک ها کلید موفقیت شما در سئو هستند. تعداد بک لینک های با کیفیت می تواند در این موارد تاثیرگذار باشد

  • رتبه بندی سایت شما
  • ترافیک ارگانیک
  • فروش کلی

اما در اینجا یک واقعیت تلخ وجود دارد؛ اکثر مردم هنوز هم اشتباهات زیادی در ساخت بک لینک مرتکب می شوند که هزینه اشتباهات خود را نیز پرداخت می کنند و ناآگاهانه به رتبه بندی وب سایت خود آسیب می رسانند. بنابراین در این پست، ما در مورد برخی از مهلک ترین اشتباهاتی که بیشتر صاحبان وب سایت ها مرتکب می شوند بحث خواهیم کرد؛ بنابراین سعی کنید از آنها جلوگیری کنید تا نتایج بهتری داشته بگیرید.

1. خرید بک لینک

خرید و فروش لینک می تواند بد باشد و به وب سایت شما در نتایج موتور جستجو آسیب برساند. الگوریتم های گوگل روز به روز هوشمندتر می شوند و باید بیشتر احتیاط کنید. گوگل حتی این امکان را دارد که در آن افراد می توانند لینک های پولی یا شبکه های PBN را گزارش کنند؛ بنابراین در خرید بک لینک مراقب باشید.
لینک های اسپم یکی از دلایلی بود که گوگل الگوریتم پیج رنک (PageRank) خود را دیگر در دسترس قرار نداد. اگر شما نیز سعی کرده اید با خرید لینک های بی کیفیت رتبه سایت خود را ارتقا دهید، زمان آن فرا رسیده است که قبل از پیگیری و جریمه شدن توسط گوگل، همه لینک های اسپم را حذف و یا disavow کنید.
وقتی گوگل متوجه شود که از لینک خریداری می کنید، رتبه سایت شما کاهش می دهد. اما هنوز افرادی وجود دارند که با خیال راحت لینک میخرند. اگر همچنان قصد خرید بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل را دارید، مقاله خرید بک لینک ما را مطالعه کنید.

2. عدم حذف بک لینک های ضعیف

آیا از به روز رسانی الگوریتم پنگوئن اطلاع دارید؟ به روزرسانی پنگوئن برای بهبود نتایج جستجوی گوگل با حذف صفحات دارای بک لینک اسپم طراحی شده است. بک لینک اسپم معمولاً بک لینک غیر طبیعی و بی ربطی است که به رتبه وب سایت آسیب می رساند. چگونه می توانید از لینک های اسپم خلاص شوید تا رتبه بندی بهتری در گوگل بدست آورید؟
می توانید از ابزارهایی مانند Semrush برای تجزیه و تحلیل دقیق بک لینکهای خود استفاده کنید و پس از شناسایی این بک لینک ها، آنها را disavow کنید.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!