چشم عضو مهمی در صورت است و میکاپ چشم، اثر بسیار زیادی بر روی چهره ما می گذارد. سایه زدن، خط چشم، ریمل و مداد چشم جز آرایش های چشمی محسوب می شوند اما موضوعی که امروز در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم، سایه زدن چشم است.

سایه زدن کمی مشکل است و نیازمند تمرین و تکرار است تا در ان حرفه ای عمل کنید. در ادامه روش هایی ساده را بیان کنیم تا بتوانید سایه چشمی تمیز و مرتب برای خود بزنید.

مدل های مختلف سایه چشم

سایه چشم دارای انواع مختلفی است که شما بر اساس آرایش و سلیقه تان می توانید یکی از گزینه های زیر را خریداری کنید. بهتر است پیش از خرید سایه چشم انواع آن را بلد باشید تا در زمان خرید دچار سردرگمی نشوید.

*سایه مدل خشک

این مدل سایه برای افراد مبتدی و نابلد کاملا مناسب است. این سایه بافت بسیار نرم و خشکی دارد و چربی در آن وجود ندارد. با استفاده از براش براحتی روی پلک می نشیند و کار کردن با آن بسیار آسان است.

*سایه مدل مدادی

این مدل سایه دارای تنوع رنگ بالا هستند و نتیجه کار بصورت براق یا مات خواهد بود. این سایه بصورت مداد است در نتیجه استفاده از آن بسیار راحت و آسان است.

*سایه مدل چرب

بافت این نوع سایه حالت چرب دارد و بخاطر بافتش کار کردن با آن کمی سخت خواهد بود. پیش از استفاده از سایه باید زیرسازی مناسب یعنی پرایمر و پودر فیکس استفاده شود تا چربی موجود در بافت پس از گذشت زمان در خطوط پشت چشم جمع نشود.

*سایه مدل پودری

رنگ های این نوع سایه بسیار متنوع هستند و به شکل های مات، براق و اکلیلی وجود دارند. ماندگاری این سایه ها زیاد نیست و برای ماندگاری بیشتر بهتر است زیرساز سایه را بخوبی انجام دهید و حتما از پرایمر برای پلکتان استفاده کنید.

*سایه مدل مایع

این مدل سایه بصورت پالت نیست و تکی بفروس می رسد. کارکردن با سایه مایع کمی سخت است و نیاز به مهارت بیشتری دارد. گاهی اوقات این از سایه بعنوان خط چشم، بدلیل مایع بودن استفاده می شود. پیگمنت بالا و ماندگاری طولانی مدت این سایه ها جز ویژگی های مثبت این سایه هستند.

*سایه مدل کرمی

شاین و براقیت این مدل سایه نسبت به سایه های پودری بیشتر است و بصورت تک به فروش می رسند. از لحاظ بافت و چربی به سایه های چرب شباهت دارند و برای افرادی که پوست چرب دارند اصلا مناسب نیست.

تا این بخش انواع مختلف سایه را توضیح دادیم. بهتر است پیش از خرید ویژگی هر سایه ای را بدانید و با توجه به آرایش و مهارتتان یک مورد را انتخاب کنید.

چه وسایلی برای سایه زدن نیاز است؟

برای سایه زدن نیاز به تعدادی وسیله است که باید آن ها را تهیه کنیم. خرید سایه چشم، خرید براش، کانسیلر، پرایمر و غیره جز وسایل ضروری میکاپ چشک هستند. بعد از سایه می توان گفت که مهم ترین وسیله براش است. وجود یک براش باکیفیت و متراکم باعث می شود نتیجه کار شما بسیار عالی و زیبا باشد.

برای سایه زدن نیاز به دو نوع براش داریم: براش فلت و فلافی.

براش فلت دارای حجم و تراکم زیادی است و برای زدن سایه اصلی استفاده می شود و براش فلافی دارای حجم و تراکم کمتری است و برای فید کردن سایه ها در هم بکار می رود.

اگر می خواهید از سایه های شاین دار یا براق استفاده کنید بهتر است بجای براش از انگشتتان کمک بگیرید، زیرا پیگمنت بالاتری خواهد داشت.

درباره استفاده از سایه های گلیتر هم نیاز به یک براش سرتخت دارید. فراموش نکنید که قبل از استفاده این سایه باید از پرایمر سایه گلیتر بدلیل چسبنگی اش استفاده کرد.

آموزش گام به گام استفاده از سایه

در این قسمت بصورت قدم به قدم برایتان توضیح می دهیم که چگونه از یک سایه باید استفاده کرد.

ایجاد زیرسازی مناسب برای سایه در زیباکردن و ماندگاری آن نقش بسیار زیادی دارد. برای زیر سازی مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا از پرایمر سایه استفاده کنید. سپس مقدار مناسبی کانسیلر یا کرم پودر بزنید. برای اینکه کانسیلر در میان خطوط پشت پلک جمع نشود، مقداری پودر فیکس یا پنکک با براش بزنید تا کانسیلر را خشک کند.

یک سایه نود یا همرنگ پوستتان انتخاب کنید و با براش به کل پشت پلکتان بزنید. تا این مرحله زیرسازی سایه بخوبی انجام شده است و باید به سراغ مراحل اصلی سایه زدن برویم.

نحوه سایه زدن به چشم ها فرم و حالت می دهد، پس به این مورد دقت کنید. رنگ های مورد نظرتان را از سایه انتخاب کنید. بطور کلی رنگ های تیره در بخش خارجی گوشه چشم زده می شود و قسمت داخلی چشم را باید با رنگ های روشن پر کرد. برای اینکه جذابیت سایه تان بالاتر برود از یک سایه شاین یا اکلیلی برای بخش وسطی پلکتان استفاده شود.

اگر چشم های بهم نزدیکی دارید برای حل این مشکل کمی هایلایتر به گوشه داخلی چشم بزنید. در پایان کار بهتر است کمی از رنگ سایه بالا به زیر پلک پایین بزنید. فرم چشم و پلک در انتخاب رنگ های سایه مهم است، مثلا اگر چشم های شما پف دارد بهتر است از سایه هایی با تناژ سرد استفاده کنید. چشم های معمولی می توانند از هر رنگی برای سایه استفاده کنند.

برای محو کردن سایه ها بهتر است از یک براش کوچک استفاده کنید. پس از اینکه سایه تان تکمیل شد می توانید خط چشم تان را بکشید و به مژه ها ریمل بزنید.

خرید سایه چشم

عامل مهمی که در سایه نقش دارد، خرید سایه است. سعی کنید از سایه های با کیفیت استفاده کنید تا نتیجه کارتان زیباتر بنظر برسد.

خرید مدادابرو

بهتر است بعد از میکاپ چشم به ابروها بپردازید. اگر چشم هایتان را میکاپ کنید ولی ابروها مرتب نباشند جلوه ی خوبی نخواهد داد. خرید مداد ابرو از برندهای معتبر بسیار کار کشیدن ابرو را راحت می کند.

خرید لوازم آرایش چشم و ابرو از نوبشو

پیشنهاد ما این است محصولات چشمی را از مراکز معتبر بخرید، زیرا با چشم مستقیما در ارتباط است که از حساسیت بالایی برخوردار است. پیشنهاد ما به شما خرید سایه چشم از فروشندگان سایت نوبشو موتور جستجوی کالاست که امکان مقایسه کردن قیمت محصولات بین پیچ های اینستاگرامی و فروشندگان اینترنتی وجود دارد.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!