کاتر پلاتر
کاتر پلاتر ها در دو نوع رولی و فلت تولید می گردند . همچنین سطح کار کاتر پلاتر ها نیز متفاوت می باشد و معمولا در عرض های 60 ، 90 ، 110 ، 160 سانتی متر تولید می گردند.

پر کاربرد ترین کاتر پلاتر ها در صنعت چاپ و تبلیغات عرض های 60 و 90 و 110 سانتی متر هستند و عرض 160 عموما در صنعت پارچه و پوشاک جهت ترسیم الگو و یا برش الگو کاربرد دارد.برای رفع خرابی فتوکپی میتوانید به نمایندگی رسمی شارپ مراجعه کنید

قطعات مهم دستگاه کاتر پلاتر
موتور کاتر پلاتر
موتور دستگاه کاتر پلاتر یا از نوع سروو موتور و یا از نوع استپر موتور می باشد. سروو موتورها دارای صدای بسیار کم و گشتاور بالایی هستند و همچنین قیمت سروو موتور ها نسبت به استپر موتور ها بیشتر است . در هنگام خرید توصیه می شود که دستگاهی خریداری نمایید که دارای سروو موتور است.
پیشنهاد ما برای خرید دستگاه فتوکپی مراجعه به نمایندگی رسمی شارپ است.

قدرت تیغه کاتر پلاتر
یکی از موارد مهم در خرید کاتر پلاتر قدرت هد دستگاه در فشار تیغه است . جهت برش مواد مختلفی مانند شبرنگ ، کاغذ یا مقوا نیاز به فشار های تیغه متفاوتی است . هر چه قدرت تیغه بیشتر باشد امکان برش مواد بیشتری فراهم می گردد
یکی از شرکت های تعمیر فتوکپی نمایندگی رسمی شارپ است

قدرت پردازشگر دستگاه
دستگاه های با پردازشگر ضعیف و حافظه کم در هنگام اجرای فایل های بزرگ دچار اختلال می گردند و خسارت زیادی از بابت خرابی مواد زیر دستگاه روی دست کاربر می گذارند . پیشنهاد می گردد در مقایسه خرید دو دستگاه کاتر پلاتر حتما به قدرت پردازشگر آنها نیز توجه نمایید

سرعت برش کاتر پلاتر
دستگاه های مجهز به سروو موتور دارای سرعت کار بیشتری نسبت به استپرموتور ها هستند . به غیر از موتور سرعت پردازشگر دستگاه نیز بر سرعت برش تاثیر زیادی دارد .

در برخی دستگاه ها افزایش سرعت سبب بروز خطا و افت دقت دستگاه ها می شود که این ایراد را در بین دستگاه های ارزان قیمت مشاهده می نماییم.
میتوانید برای خرید دستاگاه فتوکپی به نمایندگی شارپ مراجعه کنید

چشمی تشخیص دور اشکال کاتر پلاتر ( سنسور دور برش )
جهت برش حروف و اشکال چاپ شده بر روی استیکر نیاز به آپشن چشمی تشخیص دور اشکال است تا دستگاه قادر باشد دور اشکال را تشخیص و برش دهد.

این آپشن در موسسات تبلیغات و تابلوسازی و یا تیونینگ خودروها کاربرد زیادی دارد.

راهنمای خرید دستگاه فتوکپی استوک
دستگاه های فتوکپی استوک عموما به صورت دست دوم از کشورهای صنعتی وارد ایران می شوند .

طبق قوانین حمایت از تولید کننده در کشور های صنعتی ، کالایی که مدت خدمات پس از فروش آنها به اتمام رسیده باید از چرخه استفاده خارج گردد و دستگاه جدیدی خریداری شود.

معمولا این زمان بین 5 تا 10 سال است . پس از این زمان شرکت ها با پس گرفتن دستگاه فروخته شده قبلی، با پیشنهاد های تخفیف و یا فروش اقساطی به خریدار ،دستگاه جدیدی را جایگزین دستگاه قبلی می نمایند.

 

دستگاه های جمع آوری شده نیز به کشورهایی که دستگاه های دست دوم دارای متقاضی است ارسال می گردند و بعد از سرویس و یا تعویض قطعات در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند.

دستگاه های استوک گاهی آنقدر کم استفاده هستند که فرقی بین آکبند و یا استوک نیست .

همچنین شرکت ها دستگاه های نمایشگاهی یا برخی که دارای ایرادات جزئی هستند را از چرخه فروش خارج می کنند و با قیمت بسیار ارزانتر به عنوان دستگاه استوک به فروش می رسانند که در حقیقت آنها دستگاه های نو هستند.

دستگاه فتوکپی استوک را چگونه تشخیص دهیم؟
تشخیص دستگاه های استوک وارداتی با دستگاه هایی که در ایران استفاده شده اند گاهی کار مشکلی است و چند نکته هست شاید بتواند در خرید به شما کمک نماید

تازگی دستگاه های استوک
دستگاه های استوک عموما کم کار و قطعات پلاستیکی آنها تمیز و سفید است

پایین بودن کنتور دستگاه
دستگاه های کپی دارای دو کنتور مکانیکی و دیجیتالی هستند که باید ارقام آنها دقیقا یکی و تقریبا کم باشد

فابریک بودن قطعات مصرفی
چون دستگاه های استوک وارداتی در دوره گارانتی و خدمات پس از فروش فقط توسط شرکت سازنده سرویس و نگهداری می شدند لذا تمام قطعات آنها فابریک است .

در هنگام خرید به قطعاتی مانند کارتریج ، هیتر و درام دستگاه دقت نمایید . همگی باید فابریک شرکت سازنده باشند

اعتبار شرکت وارد کننده
شاید مهمترین فاکتور در خرید دستگاه های استوک اعتبار فروشنده است . پیشنهاد می شود دستگاه ها را فقط از شرکت وارد کننده دستگاه های استوک تهیه نمایید . این شرکت ها از هر مدل دستگاه عموما به تعداد زیادی وارد می نمایند و انتخاب دستگاه مورد نظر به انتخاب خریدار است که بهترین دستگاه را از بین دستگاه ها انتخاب نماید

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!