کسب درآمد در خانه | 20 ایده عالی برای کسب درآمد۲۲ شهریور ۱۴۰۲ 2 رای

در این مقاله ابتدا به بزرگ‌ترین چالش‌های کسب درآمد از منزل می‌پردازیم و سپس مزایای مهم این نوع از کسب و کار را بیان می‌کنیم. درنهایت 20 روش عالی برای کسب درآمد از منزل را مطرح خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین توصیه‌ها و نکاتی که برای کار کردن در منزل باید بدانید، آشنا شوید.

فهرست مطالب

Toggle

با پیشرفت تکنولوژی و عمومی شدن اینترنت در تمام خانه‌ها، مفهوم کسب درآمد در خانه به یکی از گزینه‌های محبوب تبدیل شده است. هر فردی که در خانه به سیستم اینترنت درست‌رسی داشته باشد به راحتی می‌تواند هم به صورت دورکاری (کارمندی) کسب در‌آمد کند و هم می‌تواند برای خود کسب و کار راه‌اندازی کند.

در این مقاله قصد داریم چند روش عالی برای کسب درآمد از منزل ارائه دهیم تا افرادی که تمایل دارند در منزل کار کنند، خیلی راحت بتوانند به هدف خود برسند. برخی از افراد با کار در منزل مشکل دارند و آن را برای خود و خانواده عذاب‌آور می‌دانند. چه راهکاری برای این افراد وجود دارد تا کار در منزل را برای آن‌ها آسان‌تر کند؟ در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل به تمامی این مسائل بپردازیم. در صورتی که تمایل دارید با روش‌های کسب درآمد از منزل ، مزایا و معایب این نوع از کار آشنا شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

8 مورد از بزرگ‌ترین چالش‌های کسب درآمد از منزل

کسب درآمد در خانه برای بسیاری از افراد خیلی شیرین و دلنشین است ولی برخی دیگر از افراد هم تمایلی به آن ندارند و لحظات کار کردن در منزل برای خودشان و اعضای خانواده، سخت‌ترین لحظات زندگی است. واقعاً کسب درآمد در خانه چه چالش‌هایی دارد؟ در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم بزرگ‌ترین و مهم‌ترین چالش‌های کسب درآمد از منزل را مرور کنیم تا ببینیم کسانی که می‌خواهند با آسایش و راحتی در منزل کار کنند، باید با چه چالش‌ها و مشکلاتی کنار بیایند؟

بزرگترین چالش های کسب درآمد در خانه

1. مدیریت زمان و برنامه‌ریزی درست

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که افراد هنگام کار کردن در منزل با آن روبرو هستند، مدیریت زمان است. صبح باید سر وقت از خواب برخیزید و تصور کنید که می‌خواهید به شرکت بروید. سپس سر وقت کار خود را آغاز کنید و تا زمان مشخصی کار کنید. قرار نیست یک ساعت کار کنید و یک ساعت با فرزندان خردسال خود بازی و صحبت کنید. اگر این اتفاق افتاد ناگهان نگاهی به ساعت می‌اندازید و می‌بینید ساعت 9 شب شده و کار شما هنوز به پایان نرسیده است.

باید تصور کنید که در شرکت هستید. چای نوشیدن، صرف ناهار و استراحت، زمان مشخصی دارد و نمی‌توانید هر طور که مایل بودید عمل کنید؛ چون در این صورت نمی‌توانید به کارهای خودتان رسیدگی کنید. باید روابط خود رابا افراد خانواده در زمان کار، محدود کنید. اگر این روابط محدود نشود، بزرگ‌ترین آسیب به مدیریت زمان شما وارد خواهد شد.

2. تعیین مرز بین زندگی شخصی و کاری

یکی دیگر از مشکلاتی که کسب درآمد از منزل دارد این است که تعیین مرز بین روابط شخصی و کاری دشوار است. به عنوان مثال در روزهای کرونا کارمندان بسیاری مجبور شدند که کارهای خود را در منزل انجام دهند. از طرفی فرزندان‌شان هم در این دوران به صورت آنلاین درس می‌خواندند و این افراد مجبور بودند که هم به فرزندانشان درس بدهند، به سوالات و ابهامات آن‌ها پاسخ دهند و هم کارهای خودشان را انجام دهند.

مدرس هستی و می‌خوای درآمدت بیشتر بشه؟

یکی از اصولی‌ترین کارهایی که برای بهتر شدن روند کسب درآمد از منزل باید انجام دهیم این است که یک مرز مشخص و روشن بین زندگی شخصی و کاری خودمان ایجاد کنیم. به عنوان مثال می‌توانید یک اتاق خاص برای کار خود انتخاب کنید، صبح وارد آن اتاق شود، ظهر برای صرف ناهار بیرون بیایید و سپس مجدد به اتاق بروید و تا زمانی که کارتان تمام نشده از اتاق خارج نشوید.

3. جلوگیری از اختلال‌ها هنگام کار در منزل

یکی دیگر از چالش‌های مهم افرادی که در منزل کار می‌کنند، جلوگیری از اختلالات است. به عنوان مثال دارید در اتاق خود کار می‌کنید، ناگهان مهمان‌ها از راه می‌رسند و شما پر از استرس می‌شوید؛ چون اگر نزد مهمان‌ها بروید، کارهای شما می‌ماند و نمی‌تواند آن‌ها را به موقع تمام کنید و اگز نزد آن‌ها نروید ممکن است ناراحت شوند. بهترین راه برای جلوگیری از اختلال‌ها این است که از افراد حاضر در منزل معذرت‌خواهی کنید و به آن‌ها بگویید که باید به کارهایتان برسید. مطمئن باشید که آن‌ها هم شما را به خوبی درک خواهند کرد.

4. نظارت، پشتیبانی، راهنمایی، ارتباطات و هماهنگی

یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات و چالش‌های کسب درآمد از منزل ، نظارت، پشتیبانی و راهنمایی است. وقتی در محیط کار هستید، تحت نظارت مدیر خود هستید و نمی‌توانید آزادانه عمل کنید، با اطرافیان بیش از حد صحبت کنید و هر جا که دلتان خواست بروید ولی در هنگام کار در خانه با چنین مشکلی روبرو هستید و به همین خاطر فعالیت در خانه نیاز به مدیریت و تمرکز بالایی دارد.

از طرفی وقتی در محیط کار هستید، رئیس‌ یا مدیر نزدیک شما است می‌توانید نزد او بروید و سوالات خود را مطرح کنید. این در حالی است که هنگام کار در خانه اگر سوالی برای شما به وجود آمد باید با رئیس خودتان تماس بگیرید. ممکن است رئیستان آن موقع نتواند تماس شما را پاسخ دهد و در نتیجه مجبور می‌شوید منتظر بمانید تا ابهام شما برطرف شود.

افرادی که در شرکت کار می‌کنند برای ارتباطات با سایر همکاران و هماهنگی با آن‌ها مشکل خاصی ندارند. کافی است با همکار خود تماس درون‌سازمانی بگیرند یا به دفتر او بروند و هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. این در حالی است که ارتباطات و هماهنگی برای افرادی که در منزل فعالیت می‌کنند، به این آسانی نیست. آن‌ها باید از طریق پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ، تلگرام و غیره با همکاران خود در ارتباط باشند و ممکن است مشکلات و ابهام‌ها سریع رفع نشود.

5. نامشخص بودن معیارهای عملکرد

در هنگام کار در منزل واقعاً نمی‌توان معیار مشخصی برای عملکرد افراد در نظر گرفت. بعضی از فعالیت‌ها مانند تولیدکنندگان محتوا، میزان پیشرفتشان از نظر کاری، مشخص و معلوم است ولی در برخی دیگر از فعالیت‌ها و مشاغل، واقعاً مشخص نیست که فرد چقدر فعالیت مفید انجام می‌دهد. در این مواقع ممکن است بین مدیران و کارمندان، اختلافاتی به وجود بیاید. شرکت‌هایی که قصد دارند کارمندان خود را دورکار کنند یا افرادی که قصد دارند کسب درآمد از منزل را آغاز کنند، باید معیارهای عملکرد واضح، روشن و درستی را تعیین کنند تا هیچ ابهامی در کار به وجود نیاید.

مدیران و صاحبان کسب و کار باید جلسات مختلفی برگزار کنند تا برای هر یک از کارمندان یک دفترچه ارزیابی عملکرد تهیه کنند. این دفترچه به خوبی مشخص می‌کند که هر کارمند در ساعات کاری باید چه کارهایی را انجام دهد. در صورتی که شما هم در پی فعالیت در منزل هستید، لازم است که برای خودتان یک جدول ارزیابی عملکرد تدوین کنید و معیارهای موفقیت را در آن بنویسید.

6. انزوای اجتماعی

یکی دیگر از مشکلات و چالش‌های مهمی که علاقمندان به کار در منزل با آن روبرو هستند، انزوای اجتماعی است. کسی که در منزل کار می‌کند ممکن است نتواند حضور مداوم و فعالی در اجتماع داشته باشد و با مردم و افراد مختلف ارتباط برقرار کند.

انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستند و فاصله گرفتن از اجتماع برای آن‌ها دشوار است و حتی ممکن است آن‌ها را در دام بیماری‌های روانی گرفتار کند. البته برخی از افراد هم درون‌گرا هستند و کاهش روابط اجتماعی برای آن‌ها مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند. برای جلوگیری از انزوای اجتماعی باید سعی کنید برای ارتباط با دوستان و همکاران خود وقت بگذارید.

7. مشکل لباس رسمی و غیررسمی

برخی از افراد نمی‌توانند با لباس راحتی کار کنند و بیشترین بازدهی ممکن را از خودشان به نمایش بگذارند. این افراد باید در هنگام شروع کار در منزل، لباس رسمی بپوشند و فرض کنند که دارند در محیط رسمی کار می‌کنند. این کار باعث می‌شود که آن‌ها از نظر جسمی و ذهنی برای تمرکز بر کارشان آماده شود.

در سال 2012 یک مطالعه روانشناسی صورت گرفت و نتیجه آن در مجله روان‌شناسی اجتماعی تجربی منتشر شد. نتیجه این مطالعه نشان داد که وقتی افراد لباسی می‌پوشند که برای آن‌ها مفهوم نمادین دارد، می‌توانند بهتر کار کنند و بازدهی آن‌ها چند برابر می‌شود. به عنوان مثال پزشکان با روپوش پزشکی بهتر کار می‌کنند.

با توجه به نکات و مطالعاتی که در این زمینه وجود دارد، اگر احساس می‌کنید که با لباس راحتی نمی‌تواند تمرکز کنید، خیلی راحت لباس رسمی بپوشید تا بدانید در محیط کار هستید و باید در یک بازه زمانی مشخص کار کنید.

8. ایجاد تعادل بین کار و زندگی

شاید مهم‌ترین چالشی که برای علاقمندان به کسب درآمد از منزل وجود دارد، ایجاد تعادل بین کار و زندگی است. برخی از افراد عاشق کار خود هستند و تمایل دارند که ساعات زیادی را به کار خودشان اختصاص دهند ولی مشکل این است که ارتباط درست با خانواده هم مهم است و عدم ارتباط خوب با اعضای خانواده می‌تواند احساس بدی به آن‌ها بدهد و در نتیجه ممکن است احساس کنند که فرد، کار خود را مهم‌تر و ارجح‌تر از اعضای خانواده خودش می‌داند.

لازم است با برنامه‌ریزی، تمرکز و تعهد کار خود را از یک ساعت مشخص شروع و در یک ساعت مشخص به پایان برسانید. همچنین باید بعد از اتمام کار به همسر و فرزندان خود توجه کنید و برای ارتباط با آن‌ها وقت بگذارید.

در این بخش از مقاله به 8 مورد از مهم‌ترین چالش‌های کسب درآمد از منزل اشاره کردیم. همچنین تلاش کردیم که به صورت خلاصه راهکارهایی برای هر کدام از این چالش‌ها ارائه دهیم تا افرادی که می‌خواهند از منزل خود درآمد کسب کنند، بتوانند با این راهکارها عملکرد بهتری داشته باشد.

10 مزیت کسب درآمد در خانه

کسب درآمد از منزل چالش‌های متنوعی دارد که در بخش قبلی مقاله به چند مورد از این چالش‌ها و مشکلات اشاره کردیم. در این بخش از مقاله می‌خواهیم به مزایای این مدل از کسب و کار بپردازیم و بفهمیم که کسب درآمد در خانه چه مزایا و نقاط قوتی دارد و چرا بعضی از افراد، علاقه زیادی به این نوع از کسب و کار دارند.

مزایای کسب درآمد در منزل

1. امکان استفاده بهینه از زمان را فراهم می‌کند

وقتی فردی تصمیم می‌گیرد کسب و کار خودش را در منزل راه اندازی کند، نیازی نیست که هیچ زمانی را به رفت و آمد اخصاص دهد. او می‌تواند زمانی که باید به رفت و آمد اختصاص دهد را در کنار همسر و فرزندان خود سپری کند، مطالعه کند، ورزش یا مدیتیشن کند یا وقتی بیشتری روی کار خودش بگذارد. در نتیجه هنگام کار در منزل، فرد می‌تواند بهترین استفاده ممکن را از زمان خودش ببرد و این مزیت، واقعاً مهم است.

2. بهره‌وری افراد هنگام کار در منزل بیشتر است

دانشگاه استنفورد در سال جاری میلادی (2020) یک پژوهش مهم در زمینه کار کردن در منزل انجام داد و به این نتیجه رسید که بهره‌وری افرادی که در منزل کار می‌کنند، نسبت به کسانی که در دفتر یا اداره فعالیت دارند، 13 درصد بیشتر است. این موضوع نشان می‌دهد بر خلاف تصور بسیاری که فکر می‌کنند کار کردن در منزل، بهره‌وری را کاهش می‌دهد، اتفاقاً بهره‌وری هنگام کار در منزل نسبت به دفتر و اداره بیشتر است.

3. می‌توانید بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنید

جالب است که تعادل بین کار و زندگی، هم یکی از چالش‌های کسب درآمد از منزل و هم یکی از مزایای آن است. در واقع اگر کسی که در منزل کار می‌کند، هنر مدیریت زمان را یاد بگیرد و به برنامه زمانی خود متعهد باشد، برنده بازی است و می‌تواند شادترین لحظات را در کنار خانواده و عزیزان خودش داشته باشد و در زمینه شغلی خودش هم رشد و پیشرفت می‌کند ولی اگر فرد نتواند حریم بین زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را حفظ کند، مطمئناً به مشکل خواهد خورد.

4. نیازی به پرداخت هزینه بابت اجاره دفترِ کار نیست

کسب درآمد از منزل یک مزیت خیلی مهم دارد: قرار نیست هیچ هزینه‌ای برای اجاره دفتر کار بپردازید. چه چیزی از این بهتر؟ کسب و کاری که نوپا است و تازه راه اندازی شده است، باید چابُک باشد. هر چه هزینه‌های کسب و کار شما کمتر باشد، رشد و توسعه آن آسان‌تر است. اگر بخواهید در همان آغاز کار، دفتر اجاره کنید، مطمئن باشید که باید بخش مهمی از درآمد خود را برای اجاره دفتر کار بدهید. در حالی که اگر کارتان را در منزل انجام دهید، می‌توانید هیچ هزینه‌ای بابت اجازه ندهید و در عوض سرمایه خود را برای رشد و توسعه کسب و کارتان هزینه کنید.

5. می‌توانید بهترین نیروی انسانی را استخدام کنید

وقتی کسب و کار خود را در منزل و به صورت اینترنتی راه اندازی می‌کنید، می‌توانید بهترین نیروی انسانی را برای کسب و کار خودتان استخدام کنید. فرض کنید که دارید در شمال کشور در منزل خود کار می‌کنید و نیاز به یک نیروی توانا، ماهر و کاربلد دارید. سپس آگهی استخدام می‌دهید و یک شخص از بندرعباس با شما تماس می‌گیرد، رزومه می‌فرستد و شما پس از بررسی رزومه به این نتیجه می‌رسید که او همان کسی است که دنبالش بودید. سپس همکاری را آغاز می‌کنید و می‌تواند با کمک آن نیرو، به کسب و کار خودتان رونق و جلوه خاصی ببخشید. بنابراین هنگام کار در منزل نیازی نیست که روی موقعیت مکانی نیروی انسانی حساس شوید.

از طرفی نیروی انسانی که در خانه کار می‌کند، معمولاً خوشحال است؛ چون هم کنار خانواده خودش است و هم حقوق و منابع مالی لازم را به دست می‌آورد؛ بنابراین هیچ دلیلی ندارد که بخواهد کسب و کار شما را رها کند.

6. با کار کردن در منزل، سلامت بیشتری خواهید داشت

یکی دیگر از مزایای کسب درآمد در خانه این است که می‌توانید بیشتر به سلامت خودتان رسیدگی کنید. دوران کرونا را در نظر بگیرید، کارکنانی که در مشاغل حضوری کار می‌کردند تا چه حد آسیب دیدند و به بیماری کووید-19 مبتلا شدند؟ این در حالی است که افرادی که در منزل کار می‌کردند، امنیت و سلامت بیشتری داشتند؛ زیرا احتمال ابتلا به بیماری کووید-19 برای افرادی که در منزل کار می‌کردند خیلی کمتر از افرادی بود که در مشاغل حضوری فعالیت داشتند.

از طرفی فردی که در منزل کار می‌کند در برابر سرمای زمستان و گرمای تابستان ایمن است. همچنین کسی که در منزل کار می‌کند زمان بیشتری برای ورزش دارد و می‌تواند اقدامات لازم برای حفظ سلامتی خود را انجام دهد.

7. می‌توانید هر لباسی خواستید بپوشید

متخصصان بر این باور هستند که افراد حین کار در منزل بهتر است لباس رسمی بپوشند تا از این راه بهره‌وری و کارایی آن‌ها بیشتر شود و بدانند که اکنون زمان کار کردن است. البته همه چیز به خودتان بستگی دارد. ممکن است کسی باشد که با لباس خواب هم بتواند بهره‌وری لازم را داشته باشد و لباس خواب و لباس رسمی هیچ تفاوتی در کارایی و بهره‌وری او ایجاد نکند.

8. بازه زمانی برای کار کردن در منزل، انعطاف‌پذیر است

یکی دیگر از مزایای کار کردن در منزل این است که هیچ اجباری برای انجام دادن کارها در یک ساعت مشخص وجود ندارد. البته کارمندان بانک و مشاغل شرکتی لازم است فعالیت خود را در یک زمان مشخص انجام دهند ولی افرادی مانند فریلنسرها، خودمختار هستند و می‌توانند هر موقع که تمایل داشتند کار کنند.

انعطاف‌پذیری در ساعت کاری باعث می‌شود که بتوانید خیلی راحت و بدون نیاز به مرخصی به کارهای اداری و شخصی خودتان برسید و در عوض ساعات دیگری را برای کار کردن انتخاب کنید. انعطاف‌پذیری باعث می‌شود که اگر تمایل داشتید آخر هفته‌ها هم کار یا استراحت کنید.

9. از مشکلات و اختلالات اداری در امان خواهید بود

محیط‌های اداری پر از مشکل و اختلال است و اگر شخصی این مشکلات را مدیریت نکند، ممکن است خیلی زود کار خودش را از دست بدهد یا نزد همکاران خود به شخصی بی‌اعتبار تبدیل شوید. یکی از این اختلالات اداری، غیبت کردن است که با کار کردن در منزل و کسب درآمد در خانه از این مشکلات در امان خواهید ماند. می‌توانید در منزل کار خودتان را بدون مشکل و مسئله پیش ببرید و زمان اضافی خود را به جای رسیدگی به اختلالات اداری، ورزش یا مطالعه کنید.

10. وابستگی مکانی و زمانی ندارید

کسانی که در منزل کار می‌کنند، می‌توانند در هر محیطی که اینترنت باشد، بهترین زندگی را تجربه کنند. به عنوان مثال در حال حاضر برخی از فریلنسرهای جهان، به روستا مهاجرت کرده‌اند و دارند در کمال آرامش روزگار را می‌گذرانند. از طرفی می‌توانید در صورت امکان کارهای فردا را زودتر انجام دهید و فردا به کارهای دیگری برسید، به سفر بروید یا در کنار خانواده و عزیزان خود باشید.

تا اینجا 10 مزیت مهم و اصلی کسب درآمد از منزل را بیان کردیم. قطعاً مزایای دیگری هم در این زمینه وجود دارد. در بخش بعدی مقاله قصد داریم به 20 روش مهم برای کسب درآمد از منزل بپردازیم. در صورتی که تا این‌جای مقاله کسب درآمد در خانه برایتان جذاب شده است، می‌توانید در بخش بعدی با چند ایده عالی برای درآمدزایی در محیط خانه آشنا شوید.

روش‌های کسب درآمد از منزل

روش‌های بسیار مختلفی برای کسب درآمد از منزل وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خودش دارد. در این مقاله تلاش می‌کنیم که 20 روش جدید و نوآورانه برای کسب درآمد در خانه را مطرح کنیم. این 20 روش از جدیدترین و متداول‎‌ترین روش‌ها هستند و درآمد بسیار خوبی دارند:

روش های کسب درآمد از منزل
20 روش کسب درآمد از منزل

1. همکاری در فروش (افیلیت مارکتینگ)

سیستم همکاری در فروش یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد از منزل است. برای فعالیت در زمینه همکاری در فروش یا بازاریابی وابسته باید یک سایت راه اندازی کنید و کانال‌های خودتان را در رسانه‌های اجتماعی (تلگرام و اینستاگرام و غیره) بسازید. سپس مخاطبان خود را از طریق مقالات جذاب و آموزنده به سمت سایت یک فروشنده خاص هدایت کنید. وقتی مخاطبان شما از طریق لینک اختصاصی شما به سایت فروشنده بروند و محصول خاصی را خریداری کنند، فروشنده بخشی از سود فروش خودش را به شما می‌دهد.

2. تولید انیمیشن، تدوین و ویدیوهای آموزشی و تبلیغاتی

یکی از روش‌های خوب برای کار کردن و کسب درآمد در خانه ، فعالیت در حوزه محتوای ویدیویی است. محتواهای ویدیویی مانند انیمیشن، ویدیوهای آموزشی و تبلیغاتی درآمد بسیار زیادی دارند. اگر بتوانید در این حوزه فعالیت کنید، به تخصص برسید و به یک برند تبدیل شوید، مطمئن باشید که به درآمد چشمگیری دست پیدا می‌کنید و حتی می‌توانید برای افراد دیگر اشتغال‌زایی کنید. برای آشنایی بیشتر با حوزه انیمیشن و اهمیت آن در حوزه تبلیغات و کسب و کار به مقاله انیمیشن در همیار آکادمی مراجعه کنید.

یکی از بهترین و هنرمندانه‌ترین روش‌ها برای کسب درآمد در خانه ، فعالیت در زمینه گرافیک است. امروزه گرافیست‌ها از جمله افرادی هستند که علاقه شدیدی به حوزه کاری خودشان دارند و با استفاده از ابزارهای موجود مانند فتوشاپ معجزه می‌کنند. اتفاقاً درآمد این حوزه هم عالی است و اگر کسی بتواند به تخصص در این زمینه برسد مشتریان زیادی خواهد داشت.

در صورتی که احساس می‌کنید به حوزه گرافیک علاقه دارید، همیار آکادمی می‌تواند 0 تا 100 گرافیک را به شما آموزش دهد و هر آن‌چه که شما را به یک متخصص حرفه‌ای در زمینه گرافیک تبدیل می‌کند، در اختیارتان بگذارد. تبدیل شدن به یک گرافیست حرفه‌ای، کار آسانی نیست ولی شرکت کردن در دوره آموزش گرافیک همیار آکادمی به شما اجازه می‌دهد که بتوانید به عنوان یک برند معتبر در زمینه گرافیک فعالیت کنید و به درآمدی که همیشه انتظارش را داشتید برسید. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد این دوره ارزشمند کسب کنید، کافی است به دوره آموزش گرافیک مراجعه کنید. با شرکت در این دوره، هیچ دغدغه‌ای از نظر یادگیری جزئیات و مبانی نخواهید داشت و با پشتیبانی‌هایی که از سوی همیار آکادمی صورت می‌گیرد، می‌توانید تمام ابهام‌های خودتان را برطرف کنید و خیلی راحت به کسب درآمد در خانه فکر کنید.

بهترین فروشگاه های اینترنتی سال ۹۸ را بیشتر بشناسید

4. آشپزی، شیرینی‌پزی و تهیه خوراکی‌‎های خوشمزه

یکی از مشاغلی که مورد توجه بسیاری از افراد به ویژه بانوان است، آشپزی، شیرینی‌پزی و تهیه خوراکی‌های خوشمزه است. بانوان زیادی هستند که در منزل خود سفارش می‌گیرند و برای مجالس، مجموعه‌ها و شرکت‌های مختلف آشپزی می‌کنند. البته برای این کار باید افراد بتوانند از شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی بهترین استفاده ممکن را ببرند. در صورتی که به این حوزه علاقه داشته باشید مطمئن باشید که خیلی زود به یک برند تبدیل می‌شوید و می‌توانید درآمد بسیار خوبی کسب کنید.

5. تولید محتوا، وبلاگ‌نویسی و ولاگری

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از منزل وبلاگ‌نویسی، تولید محتوا و ولاگری است. اگر قلم روان و خوبی دارید و می‌توانید مقالات خوبی بنویسید، درنگ نکنید. خیلی سریع یک وبلاگ راه اندازی کنید و احساسات، تجربیات و دانسته‌های خود را با کاربران به اشتراک بگذارید. اگر پشتکار داشته باشید می‌توانید با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و از طریق تبلیغات یا سیستم همکاری در فروش درآمد خوبی کسب کنید.

منظور از محتوا، هرگونه فایل صوتی، متنی، تصویری و ویدیویی است که تولید و انتشار آن، استمرار داشته باشد و ارزشی را به مخاطب ارائه دهد. البته برای تولید محتوا فقط ذوق هنری مطرح نیست و باید با تکنیک‌های تولید محتوا و سئو هم آشنایی کامل داشته باشید. کسب و کار دیگری که می‌توانید در خانه راه اندازی کنید و درآمد خوبی از آن کسب کنید، ولاگری است. منظور از ولاگ، نوعی محتوای ویدیویی است که در آن شخص (ولاگر) از خودش ویدیو می‌گیرد و یک حوزه تخصصی را به مخاطب آموزش می‌دهد یا اینکه از تجربیات زندگی خود با مخاطبان صحبت می‌کند. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات کاملی در مورد این حوزه شغلی کسب کنید کافی است مقاله ولاگ چیست را مطالعه کنید.

6. ترجمه

کشور ما کشوری است که در مسیر توسعه قرار دارد و چنین کشورهایی نیاز دارند که مقالات و دانش تخصص خارجی را بومی‌سازی کنند. اولین گام جهت بومی‌سازی دانش، ترجمه است. اگر به زبان‌های خارجی تسلط دارید می‌توانید از دانشجویان، شرکت‌ها و غیره سفارش بگیرید و یک کسب و کار خوب در منزل خودتان راه اندازی کنید.

7. راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در دوران کرونا، بسیاری از فروشگاه‌های حضوری به این نتیجه رسیدند که باید فروشگاه اینترنتی خودشان را راه اندازی کنند وگرنه محکوم به شکست خواهند بود. در صورتی که بتوانید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، مطمئن باشید که می‌توانید یک منبع کسب درآمد عالی برای خودتان ایجاد کنید و از این راه، خیلی راحت به درآمدی که رویای آن را در سر داشتید دست پیدا کنید. فروشگاه اینترنتی برای کسب درآمد در خانه عالی است.

یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از منزل ، راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی مجهز و تمام‌عیار است. برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی کافی است یک سایت وردپرسی راه اندازی کنید و سپس با استفاده از افزونه ووکامرس، به صورت کاملاً رایگان فروشگاه خودتان را راه اندازی کنید. در صورت تمایل به یادگیری کار با ووکامرس می‌توانید در دوره آموزش ووکامرس شرکت کنید. در این دوره همه اطلاعات لازم در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید با فراغ بال، تسلط کامل و آسودگی خاطر، فروشگاه خودتان را راه اندازی کنید.

8. برنامه نویسی

یکی دیگر از روش‌های خوبی که برای کسب درآمد از منزل وجود دارد و می‌تواند درآمد بسیار خوبی برای شما به ارمغان بیاورد، برنامه نویسی است. زبان‌های برنامه‌نویسی بسیار متنوع و مختلفی وجود دارند که یکی از بهترین این زبان‌ها، زبان PHP است. بازار کار قدرتمند و بسیار خوب این زبان برنامه نویسی آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان کرده است و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. ما در همیار آکادمی نیز یک دوره ی جامع برای مخاطبین و علاقمندان به این حوزه طراحی کرده‌ایم که با مراجعه به صفحه‌ی آموزش php می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره‌ی آن کسب کنید.

9. مشاوره تخصصی

افرادی که در یک زمینه، تخصص و تجربه بالایی دارند می‌توانند به افراد دیگر مشاوره دهند. این مشاوره می‌تواند در زمینه آموزش، ازدواج، تحصیل، مهاجرت، کسب و کار و غیره باشد. مشاوره تخصصی درآمد بسیار خوبی هم دارد. برای تبدیل شدن به یک برند باید یک وب‌سایت داشته باشد و در رسانه‌های اجتماعی هم تبلیغات کنید تا شناخته شوید.

10. طراحی سایت

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از منزل، فعالیت در زمینه طراحی سایت است. امروزه افراد و کسب و کارهای زیادی در پی طراحی سایت هستند. اگر بتوانید در این زمینه فعالیت کنید، مطمئناً موفق می‌شوید؛ زیرا مشتریان زیادی برای شما وجود خواهد داشت و می‌توانید سایت آن‌ها را طراحی کنید و مدیریت سایت آن‌ها را هم بر عهده بگیرید.

در صورتی که به این کسب و کار آینده‌دار و پردرآمد علاقه دارید و احساس می‌کنید که می‌توانید در این زمینه بدرخشید، کافی است در دوره آموزشی طراحی سایت همیار آکادمی شرکت کنید. با شرکت در این دوره می‌توانید هر نوع سایتی را از 0 تا 100 راه اندازی کنید و رشد و توسعه دهید. این دوره کاملاً پروژه محور است و همه چیز را به صورت عملی به شما آموزش می‌دهد تا در حین تمرین بتوانید به یک طراح سایت تمام‌عیار و برتر تبدیل شوید. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری از این دوره کسب کنید، کافی است به صفحه‌ی آموزش طراحی سایت در همیار آکادمی مراجعه کنید.

11. مراقبت از کودکان و سالمندان

در حال حاضر مراقبت از کودکان و سالمندان از جمله مشاغلی است که می‌توانید در منزل خودتان انجام دهید و درآمد خوبی کسب کنید. در صورتی که تمایل به برقراری ارتباط با انسان‌ها دارید، این شغل می‌تواند برای شما مفید باشد. در صورت مشاهده تمایل افراد مختلف به کسب درآمد در خانه می‌توانید این روش را به آن‌ها پیشنهاد دهید.

12. سئو و بازاریابی در موتورهای جستجو

در حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی که سایت خودشان را دارند، باید کاری کنند که موتورهای جستجو و به خصوص گوگل آن‌ها را ببینند و به افزایش محبوبیت آن‌ها کمک کنند. در صورتی که بتوانید به سایت‌های مختلف کمک کنید که در صفحه نخست نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو قرار بگیرند، مطمئن باشید که می‌‎توانید درآمد خوبی کسب کنید.

13. تولید پادکست

یکی دیگر از حوزه‌های مناسب و البته بسیار ناب برای کسب درآمد از منزل ، تولید پادکست است. پادکست در واقع نوعی از محتوای صوتی است که در اپلیکیشن‌های خاص پادکست، مانند کست باکس (Castbox) منتشر می‌شود. در صورت تمایل به کسب درآمد در این زمینه باید خیلی تلاش کنید تا مخاطبان شما را بشناسند و از طریق حمایت‌های مالی مخاطبان و اسپانسرها به درآمد برسید.

14. فعالیت در زمینه رسانه‌های اجتماعی

فعالیت در رسانه‌های اجتماعی هم یکی از کسب و کارهای پردرآمد محسوب می‌شود که می‌توانید در منزل خودتان انجام دهید. می‌توانید کسب و کار اینترنتی خود را در رسانه‌های اجتماعی راه اندازی کنید یا به سایر کسب و کارها کمک کنید که در فعالیت در رسانه‌های اجتماعی به موفقیت برسند. همیار آکادمی یک دوره خاص و بی‌نظیر در زمینه آموزش فعالیت در اینستاگرام دارد که تمام فوت و فن‌های موفقیت در این رسانه‌‎های اجتماعی را به شما آموزش می‌دهد و پس از شرکت در این دوره می‌توانید اینستاگرام را به ماشین تولید ثروت برای خودتان تبدیل کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره ارزشمند به دوره آموزش اینستاگرام مراجعه کنید.

15. تولید اپلیکیشن اندروید و آی.اُ.اس

تولید اپلیکیشن برای سیستم عامل‌های اندروید و آی.اُ.اس درآمد بسیار خوبی دارد و یک شغل پایدار و پرطرفدار است. اگر به برنامه‌نویسی اندروید و آی.اُ.اس مسلط هستید، می‌توانید در این حوزه فعالیت کنید. برای درخشیدن در این زمینه به یک ایده عالی نیاز دارید؛ درست است که باید برنامه‌نویسی بدانید ولی داشتن ایده، حرف اول را در راه اندازی کسب و کار می‌زند.

16. مدیریت کسب و کارهای اینترنتی و ارائه مشاوره به آن‌ها

یکی از بهترین شغل‌هایی که می‌توانیم برای کسب درآمد از منزل به شما معرفی کنیم، وبمستری یا مدیریت کسب و کارهای اینترنتی است. کسب و کارهای اینترنتی روز به روز بیشتر می‌شود ولی تعداد افرادی که بتوانند مسیر رشد و پیشرفت این کسب و کارها را مدیریت کنند، بسیار کم است و به همین خاطر معمولاً کسب و کارها شکست می‌خورند. در صورتی که تمایل دارید به یک برند موفق در زمینه مدیریت کسب و کارهای اینترنتی و تجزیه و تحلیل عملکرد آن‌ها تبدیل شوید باید آموزش‌های لازم را ببینید تا بتوانید از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل و بررسی یک کسب و کار اینترنتی استفاده کنید. دوره وبمستران هوشمند همیار آکادمی با این هدف راه اندازی شد که متخصصانی را پرورش دهد که بتوانند کسب و کارهای اینترنتی را راه اندازی و مدیریت کنند و سپس آن‌ بیزنس‌ها را رشد و پیشرفت دهند. برای مراجعه اطلاعات بیشتر درباره‌ی این دوره ‌کافی است به صفحه‌ی دوره وبمستران هوشمند در همیار آکادمی مراجعه کنید.

17. تدریس و آموزش آنلاین

امروزه با ورود کرونا به جوامع انسانی، مردم تمایل دارند که معلم خصوصی تا حد امکان به صورت غیرحضوری به فرزند آن‌ها درس بدهد. در صورتی که در این زمینه مهارت دارید می‌توانید با استفاده از ابزارهای موجود مانند اسکای‌روم در این زمینه فعالیت کنید. اتفاقاً تدریس و آموزش خصوصی یکی از مشاغل پرطرفدار و پردرآمد است. کافی است برندسازی کنید تا نتایج این کار را ببینید.

18. فروشندگی آنلاین برای کسب و کارهای دیگر

مهارت فروشندگی یکی از مهارت‌های عالی و ارزشمند است که به شما کمک می‌کند که به درآمد ایده‌آل خودتان دست پیدا کنید. امروزه فروشندگان خوب و کارآمد، نایاب هستند و اگر شما بتوانید به کسب و کارها کمک کنید که محصولات خود را بیشتر بفروشند مسلماً می‌توانید درآمد بسیار خوبی کسب کنید. با فراگیری مهارت فروشندگی مطمئن باشید که می‌توانید خیلی سریع به یک شخصیت ثروتمند و موفق تبدیل شوید.

19. صنایع دستی و تولید محصولات تزیینی

صنایع دستی و تولید محصولات تزیینی هم یکی از حوزه‌های مناسب برای کسب درآمد از منزل است. می‌توانید در زمینه پرورش گیاهان آپارتمانی، ماهی‌های تزیینی، پرنده‌ها و صنایه دستی مانند میناکاری، قلم‌زنی، فیروزه‌کاری و غیره فعالیت کنید و به درآمد ایده‌آل خود برسید. امروزه صنایع دستی از نزد درآمد در جایگاه بی‌نظیری هستند.

20. معامله‌گری در بورس و بازار فارکس

یکی از کسب و کارهای جدید و پردرآمد که می‌توانید برای کسب درآمد از منزل انتخاب و روی آن حساب باز کنید، معامله‌گری در بورس و بازار فارکس است. این شغل در صورتی که با دانش و تخصص دنبال شود می‌تواند درآمد خوبی به دنبال داشته باشد ولی باید ابتدا آموزش‌های لازم را ببینید و سپس وارد این حوزه شغلی شوید. افراد زیادی هستند که بدون ریسک وارد این بازار می‌شوند. مطمئن باشید که این افراد آسیب زیادی خواهند دید.

21. دراپ شیپینگ

یکی از بهترین و پول‌سازترین ایده‌های برای کسب درامد از خانه، روش دراپ شیپینگ است. با این روش، می‌توانید به درآمد دلاری چشمگیری هم دست پیدا کنید. برای راه اندازی کسب و کار دراپ شیپینگ کافی است یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید. سپس یک محصول را برای فروش انتخاب کنید و یک تأمین‌کننده حرفه‌ای و مطمئن برای آن محصول بیابید و بر سر قیمتی که محصول را می‌خواهد به شما بفروشد، به توافق برسید.

پس از این مرحله سود خودتان را در نظر بگیرید و محصول را با قیمت مورد نظر در سایت خود موجود کنید و به مشتریان بفروشید. وقتی مشتری، مبلغ را پرداخت کرد، شما باید محصول مورد نظر را از تأمین‌کننده بخرید و از او بخواهید که محصول را مستقیماً برای مشتری شما ارسال کند. در واقع در روش دراپ شیپینگ، شما بدون نیاز به انبار یا خرید محصول از قبل، می‌توانید به درآمد خوبی برسید.

می‌توانید یک سایت به زبان انگلیسی راه اندازی کنید، محصول مشخصی در سایت علی اکسپرس (AliExpress) پیدا کنید، قیمت آن را ببینید و هزینه پست را هم مد نظر قرار دهید. سپس با افزودن سود خودتان به این مبلغ، محصول را در سایت خود عرضه کنید و بفروشید. سایت AliExpress یکی از بهترین تأمین‌کنندگان برای کسانی است که می‌خواهند در زمینه دراپ شیپینگ فعالیت کنند.

2. کوچینگ و منتورینگ

یکی از بهترین فعالیت‌ها برای کسب درآمد در خانه، کوچینگ و منتورینگ است. این حوزه‌ها درآمد چشمگیری در ایران و جهان دارند و می‌توانند شهرت و محبوبیت فراوانی را نصیب شما کنند. برای فعالیت در زمینه کوچینگ، لازم است آموزش‌های لازم را در این زمینه ببینید تا بتوانید به عنوان یک کوچ حرفه‌ای و معتبر مشغول به کار شوید و به درآمد برسید.

حوزه منتورینگ با کوچینگ فرق دارد. در کوچینگ شما به افراد کمک می‌کنید که خودشان توانمندی‌های نهفته در وجود خود را کشف و درک کنند. در واقع در روش کوچینگ، نیازی نیست که در حوزه کاری مراجع خود تخصص داشته باشید.

در منتورینگ شما تجربه فعالیت در حوزه کاری مراجع خود را دارید و در آن حوزه، به دانش و مهارت فراوانی و پرباری دست پیدا کرده‌اید. بنابراین بسیاری از افراد، دانش و تخصص لازم برای فعالیت در زمینه منتورینگ را ندارند؛ ولی کوچینگ هیچ محدودیتی برای فعالیت افراد ایجاد نمی‌کند.

3. کپی رایتینگ

یکی دیگر از مشاغل عالی که از طریق آن می‌توانید به کسب درآمد از خانه بپردازید، کپی رایتینگ یا نویسندگی تجاری است. این شغل برای کسانی مناسب است که خلاقیت و توانایی لازم برای نوآوری در نوشتن را دارند و می‌توانند حس کنجکاوی مخاطبان را به خوبی برانگیزند و احساساتی مثل غم، خشم و خوشحالی را در آن‌ها تحریک کنند.

نویسندگان تجاری می‌توانند نقش مهمی در نوشتن صفحات محصول، مقالات و حتی رشته استوری‌های اینستاگرامی ایفا کنند و خوانندگان را مجذوب یک کسب و کار نمایند. درآمد کپی‌رایترها از سایر نویسندگانی که در فضای وب مشغول به کار و فعالیت هستند، بیشتر است. البته خلاقیت برخی از کپی رایترها هم واقعاً کمیاب و برخی مواقع نایاب است.

4. ادمینی پیج‌های اینستاگرامی

یکی دیگر از روش‌های عالی برای کسب درآمد در خانه، فعالیت به عنوان ادمین پیج‌های اینستاگرامی است. ادمین‌ها وظایف مختلفی بر عهده دارند که از جمله این وظایف می‌توان به تولید و انتشار منظم و مداوم محتوا، پاسخ‌گویی به دایرکت‌ها و کامنت‌ها، ثبت سفارش‌ها و ارتباط با واحد فروش و ارسال سفارش‌ها اشاره کرد.

در حال حاضر اکثر کسب و کارهای آنلاین و حضوری پیج خود را در اینستاگرام راه اندازی کرده‌اند و مشغول فروش محصولات خود از طریق این پیج‌ها هستند. در صورتی که مهارت و دانش لازم برای فعالیت به عنوان ادمین اینستاگرام را داشته باشید، فرصت‌های شغلی چشمگیر و پردرآمدی پیش روی شما خواهد بود.

شایان توجه است که برخی از ادمین‌های اینستاگرام به صورت تخصصی و در یک زمینه خاص کار می‌کنند. به عنوان مثال برخی از ادمین‌ها فقط به تولید محتوا و انتشار آن می‌پردازند و برخی دیگر فقط به کامنت‌ها و دایرکت‌ها پاسخ می‌دهند. در حال حاضر درآمد ادمین پیج‌های اینستاگرامی بسیار متنوع و متفاوت است؛ ولی اگر شخصی بتواند مدیریت چند پیج را به صورت همزمان انجام دهد، به راحتی می‌تواند ماهانه بین 20 تا 30 میلیون تومان درآمد داشته باشد.

چند عادت خوب و ترک چند عادت بد برای کسب درآمد از منزل

در صورتی که می‌خواهید برای کسب درآمد از منزل به موفقیت برسید و درآمد رویایی خود را کسب کنید، باید برخی از عادت های خوب را در برنامه روزانه خود تعریف کنید و برخی از عادت ها بد را کنار بگذارید:

  • صبح‌ها در یک زمان مشخص از خواب بیدار شوید و اجازه ندهید که کار کردن در منزل به شما این حس را بدهد که کاملاً آزاد هستید و می‌توانید هر موقع خواستید کار را شروع و هر موقع تمایل داشتید، آن را تمام کنید.
  • سعی کنید یک اتاق خاص در منزل به کار خودتان اختصاص دهید و با خانواده این مورد را مطرح کنید که حتی‌الامکان کسی به آن اتاق کار شما وارد نشود.
  • وقتی که دارید در منزل کار می‌کنید در واقع باید بدانید که این شما هستید که خود را در کنار خانواده قرار داده‌اید و محیط امن و پُرمهر خانه را اشغال کرده‌اید. پس نباید برای همسر و فرزندان خود مشکلی به وجود بیاورید. نباید به آن‌ها بگویید که همیشه ساکت باشند، تلویزیون روشن نکنند، سر و صدا نکنند و همیشه دست به سینه بنشینند. فرزندان شما به یک محیط شاد احتیاج دارند. تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که با همکاری یکدیگر کاری کنید که هم آرامش کاری شما تأمین شود و هم فرزندان بتوانند به سرگرمی خود برسند.
  • بد نیست که گاهی از خانه بیرون بروید و هوا بخورید. بیرون رفتن از خانه تأثیر زیادی روی روحیه شما دارد و باعث می‌شود که به فردی شاد و سرزنده تبدیل شوید و خستگی از تنتان در برود.
  • ورزش کردن را فراموش نکنید. ورزش هم به روحیه شما کمک می‌کند و هم باعث می‌شود که ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و جسمتان خسته و آزرده نشود.
  • هنگام کار سعی کنید، گوشی همراه خود را روی حالت سکوت بگذارید. پیامرسان‌ها را قطع کنید و به ایمیل‌ها و پیام‌ها پاسخ ندهید. تمام تمرکز خود را روی کارتان بگذارید. این نکته، تأثیر زیادی روی جلوگیری از اتلاف وقت شما دارد. رسانه‌های اجتماعی، دشمن تمرکز و عاشق حواس‌پرتی هستند. خیلی مراقب این رسانه‌ها باشید.
  • برای افزایش کارایی همیشه با عملکرد روز قبلتان رقابت کنید. مثلاً اگر در روز قبل 10 عروسک ساخته‌اید، امروز در صورت امکان همان 10 عروسک را بسازید و بخشی از عروسک یازدهم را آماده کنید.
  • اگر در حوزه‌ی دیجیتال فعالیت می‌کنید یا عمده‌ی کار شما با کامپیوتر است؛ حتما از ابزارها کمک بگیرید. به عنوان مثال Anydesk یک ابزار کاربردی است که هر زمان به مشکلی خوردید می‌توانید با وصل شدن همکارتان به سیستم شما این مشکل حل شود. برای نحوه‌ی کار با این ابزار به صفحه‌ی آموزش کار با Anydesk در همیار آکادمی مراجعه کنید.
  • از نرم افزارهای مدیریت کار در زمان دورکاری استفاده کنید تا بتوانید به راحتی به برنامه ریزی برنامه های خود بپردازید. البته از این نرم افزارها می‌توانید حتی در زمانی که به محل کار می‌روید نیز استفاده کنید. برای آشنایی با این نرم افزارها به صفحه‌ی بهترین نرم افزارهای دورکاری مراجعه کنید.

شما هم می‌توانید کسب و کار خود را در منزل راه اندازی کنید

در جامعه امروز کسب درآمد از منزل یک هنر به حساب می‌آید. برخی از افراد، سعی می‌کنند از روش‌های کسب درآمد در خانه برای راه اندازی یک شغل دوم برای خودشان استفاده کنند. برخی دیگر هم فقط از راه کار کردن در منزل امرار معاش می‌کنند. شما هم اگر بخواهید می‌توانید کسب و کار خودتان را در منزل راه اندازی کنید و یک درآمد عالی برای خودتان کسب کنید. حتماً لازم نیست که از شغل اصلی خود استعفا دهید و کسب درآمد از منزل را آغاز کنید. می‌توانید ابتدا کسب و کار خانگی خود را به عنوان شغل دوم شروع کنید و وقتی به ثمر نشست و درآمد آن به حد کافی رسید، شغل اصلی خود را رها کنید و تمام وقت خود را به کسب و کار خانگی اختصاص دهید. بهترین تصمیم برای شروع هر کاری، عملگرا بودن است و سعی کنید بهانه‌ها را کنار بگذارید. اگر فکر می‌کنید شرایط غیر منتظره ویروس کرونا در کار شما اختلال ایجاد می‌کند، باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید. برای کسب درآمد در این دوران نیز پیشنهاد می‌کنیم مقاله کسب درآمد در دوران کرونا را نیز مطالعه کنید تا با ایده‌های کاری عالی آشنا شوید.

آیا محتوای این مقاله برای شما ارزشمند و مفید بود؟ شما چه ایده‌هایی برای کسب درآمد در خانه سراغ دارید؟ از نظر شما برای کار کردن در خانه، رعایت کردن چه نکاتی لازم است؟ لطفاً نظرها و تجربه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!