روش های کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ 11 رای

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که یک کسب و کار پردرآمد در اینستاگرام راه اندازی کنید؟ چند دقیقه از وقت خود را در طول روز به اینستاگرام اختصاص می‌دهید؟ هیچ می‌دانید همین زمانی را که برای سرگرمی، روی اینستاگرام می‌گذارید، می‌توانید به یک کسب و کار اینستاگرامی اختصاص دهید و با یک برنامه‌ریزی مشخص و روزانه، درآمد رویایی خود را در اینستاگرام رقم بزنید؟ در این مقاله قصد داریم چند ایده عالی برای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام پیشنهاد دهیم. در صورتی که شما هم می‌خواهید یک کسب و کار عالی و پردرآمد در اینستاگرام راه اندازی کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

فهرست مطالب

Toggle

چگونه درآمد اینستا را فعال کنیم یکی از سوالات پر تکراری است که کاربران هر روزه جستجو می‌کنند، امروزه کسب و کارهای اینترنتی افزایش پیدا کرده‌اند و به سرعت در حال رشد و توسعه هستند. منظور از کسب و کارهای اینترنتی، بیزینس‌هایی هستند که از طریق وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام راه اندازی شده‌اند و مشغول فروش محصولات، خدمات و کسب درآمد هستند. یکی از بهترین بسترها برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین، اینستاگرم است. خوشبختانه امروزه روش‌های مختلفی برای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام وجود دارد و هر روز هم به تعداد این روش‌ها اضافه می‌شود. در این مقاله تصمیم داریم روش‌های مختلفی برای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام معرفی کنیم. در صورتی که شما هم تمایل دارید کسب و کار شخصی خودتان را در اینستاگرام راه اندازی کنید و از این راه به آزادی و استقلال مالی برسید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام

اولین موردی که باید به آن بپردازیم، مزایای کسب درآمد از اینستاگرام است و در این بخش می‌خواهیم بفهمیم که چرا باید کسب و کار خودمان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام راه اندازی کنیم؟ مگر این رسانه چه ویژگی‌هایی دارد که ایجاد یک پیج کسب و کار (بیزینس پیج) در آن تا این حد ضروری است؟ در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین دلایل و مزایای راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام اشاره شده است:

مزایای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام

1. تعداد کاربران اینستاگرام بسیار بالا است

اولین دلیلی که ما را ملزم به حضور در اینستاگرام و راه اندازی کسب و کار در آن می‌کند، تعداد بالای کاربران در این رسانه اجتماعی است. بر اساس مطالعات اخیر بیش از یک میلیون کاربر به صورت ماهانه در این رسانه فعالیت دارند. بررسی‌ها و مطالعاتی که در ایران به عمل آمده به روشنی نشان می‌دهد که بیش از 50 میلیون ایرانی از این رسانه استفاده می‌کنند. تعداد بالای کاربران به این معنا است که اینستاگرام می‌تواند ابزار خوبی برای افزایش فروش و کسب درآمد باشد، همچنین این رسانه اجتماعی بازاری منحصر به فرد برای بیزینس به حساب می‌آید.

2. هر کسب و کاری در اینستاگرام امکان شکوفایی و رشد دارد

یکی از ویژگی‌های اینستاگرام این است که اگر فردی کوشا، پرتلاش، پیگیر و خلاق باشید، به راحتی می‌توانید در آن رشد و پیشرفت کنید و به اوج برسید. بسیاری از پیج‌های خلاق توانستند در مدت کوتاهی اولین فروش خود را در اینستاگرام تجربه کنند. البته اگر می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن در اینستاگرام شکوفا شوید، بهتر است در دوره آموزش اینستاگرام شرکت کنید و از نظر متخصصان و افراد باتجربه در این زمینه درس بگیرید. استفاده از تجربه دیگران، مسافت شما تا مقصد موفقیت را خیلی کوتاه‌تر می‌کند.

3. در اینستاگرام آگاهی افراد از برند ما بیشتر می شود

یکی از دلایلی که باعث راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام می‌شود، افزایش آگاهی مخاطبان بالقوه از برند ما است. در صورتی که در اینستاگرام حضور موثر و فعال داشته باشیم، محتوای ما در صفحه اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می‌شود. با ورود به صفحه اکسپلور مخاطبان بالقوه بیشتری محتوای ما را مشاهده می‌کنند و در نهایت آگاهی مخاطبان بالقوه از برند ما به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

4. می توانیم از معروفیت اینفلوئنسرها به نفع خودمان استفاده کنیم

اینستاگرام این توانایی را به ما می‌دهد که با اینفلوئنسرها، اینستاگرامرها و پیج‌های پرمخاطب همکاری داشته باشید. اینفلوئنسرها در ازای دریافت مبلغی مشخص، مخاطبان خود را تشویق و ترغیب می‌کنند که پیج ما را دنبال کنند. بنابراین با استفاده از اینفلوئنسرها می‌توانیم خیلی راحت فالوورهای خود را بیشتر کرده و فروش بالاتری را تجربه کنیم.

5. با پیج اینستاگرامی می توانیم فروش سایت خود را بیشتر کنیم

یکی از مزایای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام این است که به کمک آن می‌توانیم مخاطبان را به حضور در سایت خودمان تشویق کنیم. به عنوان مثال یک مشتری به دایرکت ما می‌آید و از ما می‌خواهد که سفارش او را ثبت کنیم. ما می‌توانیم از این مشتری بخواهیم وارد سایت ما شود و با ثبت سفارش در سایت از تخفیف ویژه بهره‌مند شود. با این کار به سئوی سایت خود هم کمک می‌کنیم.

6. اینستاگرام در تجزیه و تحلیل فعالیتتان به شما کمک می کند

یکی از مزایای ارزشمند و ویژه اینستاگرام برای کسب و کار و فعالیت، قابلیت آنالیز و تجزیه و تحلیل آن است. این پلتفرم بخشی به نام «Instagram Insights» دارد که به شما کمک می‌کند فعالیت‌های خود را در اینستاگرام بررسی، تجزیه و تحلیل کنید. البته ابزارهای دیگری هم برای آنالیز اینستاگرام وجود دارد که قابل اعتماد هستند و می‌توانید از آن‌ها به نفع کسب و کار خودتان استفاده کنید. تا به اینجای کار تلاش کردیم که به صورت خلاصه چند مورد از مهم‌ترین مزایا و دلایل کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام را توضیح دهیم و در ادامه می‌خواهیم چند روش عالی برای کسب درآمد از اینستاگرام معرفی کنیم.

5 راه عالی برای کسب درآمد حرفه ای در اینستاگرام

چگونه درآمد اینستا را فعال کنیم؟افراد زیادی خواهان راه اندازی یک کسب و کار ایده‌آل در اینستاگرام هستند ولی هنوز به یک ایده عالی و درآمدزا نرسیده‌اند. در این بخش از مقاله چند ایده بی‌نظیر و پردرآمد را معرفی خواهیم کرد. کافی است خیلی سریع کار خود را آغاز کنید و به توانایی‌ها و پشتکار خودتان ایمان و باور داشته باشید.

1. فروش محصولات و خدمات به صورت مستقیم

چگونه درآمد اینستا را فعال کنیم؟ یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام این است که محصولات و خدمات خود را در اینستاگرام عرضه کنید. در صورتی که کسب و کار حضوری دارید می‌توانید محصولات خود را در کنار فروش حضوری، در اینستاگرام هم عرضه کنید. اگر هم که فقط کسب و کار آنلاین دارید می‌توانید محصول مورد علاقه خودتان را انتخاب و سپس در اینستاگرام و سایر پلتفرم‌های آنلاین عرضه کنید. منظور از فروش محصولات و خدمات به صورت مستقیم این است که شما تصاویر محصولات و خدمات را در پیج خود قرار می‌دهید، سپس مخاطب به شما مراجعه و محصول مورد نیاز را از شما خریداری می‌کند. همچنین ساخت فروشگاه اینستاگرام یکی از راه‌های جذاب کسب درآمد از اینستاگرام در این روزهاست.

برای افزایش فروش محصولات و خدمات باید محتوای جذاب تولید کنید و تلاش کنید که تعداد فالوورهای خود را تا حد امکان افزایش دهید. افزایش تعداد فالوورها برابر با افزایش احتمال فروش است. در فروش مستقیم سعی کنید محصولات و خدمات باکیفیت در اختیار مشتری قرار دهید و تا حد امکان قیمت را مناسب‌سازی کنید. این کار باعث می‌شود که برند شما طرفداران و علاقمندان بیشتری پیدا کند. همچنین سعی کنید به سراغ محصولات و خدماتی بروید که مورد نیاز مخاطب است. اگر محصولتان مورد نیاز مخاطب نباشد، مطمئنا کار فروش هم سخت و دشوار خواهد شد. بنابراین همیشه دنبال محصولات و خدماتی باشید که نیاز مخاطب را برانگیزد.

2. همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ

یکی دیگر از روش‌های عالی برای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام، سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ است. البته رسیدن به درآمد عالی از این روش نیاز به صبر، حوصله، پشتکار و تلاش مداوم دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک پیج راه‌اندازی کرده سپس محتوای عالی تخصصی در آن تولید کنید. البته برخی از ولاگرها و اینفوئنسرها محتوای تخصصی ندارند ولی به وابسته شهرتی که دارند در افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته موفق هستند.

پس از مدتی که مخاطبان و فالوورهای زیادی پیدا کردید، از فروشگاه‌های اینترنتی لینک اختصاصی بگیرید و سپس مخاطبان خود را تشویق کنید که از طریق لینک اختصاصی شما به فروشگاه اینترنتی مورد نظر بروند و خرید کنند. با این کار بخشی از سود خرید، نصیب شما خواهد شد. البته برای معروفیت، نیاز به صبر و تلاش زیادی دارید ولی اگر موفق شوید و در بین مخاطبان شناخته شوید، می‌توانید درآمد خیلی خوبی از این روش کسب کنید. اگر می‌خواهید به عنوان یک مرجع تخصصی در حوزه کاری خود شناخته شوید باید در گام نخست محتوای تخصصی تولید کنید و پس از مدتی شروع به معرفی محصولات تخصصی مرتبط با دانش خودتان بکنید. مردم در دانش تخصصی به شما اعتماد دارند و به همین خاطر باید خیلی مراقب باشید که اعتماد آن‌ها را از خودتان سلب نکنید.

3. تبلیغات و اینفلوئنسر مارکتینگ

اگر مدتی محتوای جذاب تولید کنید و با این محتوای جذاب، تعداد فالوورهای خود را بیشتر کنید، پس از مدتی اعتماد مخاطبان و فالوورهای خود را جلب خواهید کرد. آن وقت می‌توانید از سایر کسب و کارها تبلیغات بگیرید و آن کسب و کارها را به مخاطبان خود معرفی کنید. یکی از روش‌های عالی برای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام، تبلیغات است. یکی دیگر از روش‌هایی که درآمد و شهرت را برای شما به ارمغان می‌آورد، اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی به کمک افراد تأثیرگذار است.

مدرس هستی و می‌خوای درآمدت بیشتر بشه؟

اگر می‌خواهید به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید، باید مدتی محتوای جذاب و عالی تولید کنید. وقتی معروف و مشهور شدید، می‌توانید از طریق فروش محصولات خودتان، همکاری در فروش یا از طریق تبلیغات درآمد بسیار خوبی برای خودتان رقم بزنید. اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌توانید در اینستاگرام انجام دهید و به درآمد برسید. اگر در اینستاگرام، شخص مشهور و موفقی باشید می‌توانید مخاطبان خود را متقاعد کنید که کانال یوتیوب شما را سابسکرایب کنند و از این راه شما می‌توانید در توتیوب هم به یک درآمد دلاری برسید. همچنین در یوتیوب هم می‌توانید به برندسازی و افزایش فروش سایر کسب و کارها کمک کنید و درآمد خوبی کسب کنید.

4. فعالیت به عنوان ادمین پیج‌های اینستاگرامی

یکی از راه‌های عالی برای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام، بازاریابی در اینستاگرام برای سایر کسب و کارها است. می‌توانید مدیریت پیج یک کسب و کار را به دست بگیرید و برای آن پیج، پست و محتوا تولید کنید. امروزه این کار رواج پیدا کرده و بسیاری از کسب و کارها برای مدیریت رسانه‌های اجتماعی خود، یک شخص را استخدام می‌کنند تا به رسانه‌های اجتماعی آن‌ها رسیدگی کند، محصولات را به صورت اینترنتی بفروشد، آگاهی مخاطبان از برند را افزایش دهد و یک ارتباط مثبت و مستمر بین آن کسب و کار و مخاطبان برقرار کند.

5. انجام کارهای فریلنسری برای سایر مخاطبان

کسانی که به صورت فریلنسری کار می‌کنند، می‌توانند یک پیج در اینستاگرام راه اندازی کرده و در این پیج برای کسب و کار خودشان تبلیغ کنند. اگر بتوانید محتوای جذاب تولید کنید و پیجی پویا و فعال داشته باشید قطعا می‌توانید سفارش‌های مختلف و متنوعی از سوی مخاطبان خود دریافت کنید و یک درآمد عالی برای خودتان رقم بزنید.

6. دراپ شیپینگ؛ راهی برای کسب درآمد عالی از اینستاگرام در سراسر جهان

یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درامد از اینستاگرام که بسیاری از افراد از آن غافل هستند و می‌تواند از پردرآمدترین مشاغل اینستاگرامی باشد، دراپ شیپینگ است. برای فعالیت حرفه‌ای در زمینه دراپ شیپینگ، باید ابتدا یک پیج اینستاگرامی را‌ه ندازی کنید و محصولات مورد علاقه خود را در آن‌ها عرضه کنید. همزمان با راه اندازی پیج، دنبال یک تأمین‌کننده حرفه‌ای و معتبر برای تأمین محصولات پیج خود باشید.

لازم به یادآوری است که می‌توانید با چند تأمین‌کننده هم برای تأمین محصولات پیج خود هماهنگ کنید تا هر دسته از محصولات را از یک تأمین‌کننده خاص و حرفه‌ای تأمین کنید. در روش دراپ شیپینگ، پس از اینکه مشتری از شما خرید کرد، نیازی نیست که محصول را از تأمین‌کننده بگیرید و برای مشتری ارسال کنید؛ بلکه می‌توانید از تأمین‌کننده بخواهید که محصول را به طور مستقیم برای خریدار ارسال کنید.

روش درآمدزایی در دراپ شیپینگ به این صورت است که فرض کنید مشتری محصولی را به قیمت 200 هزار تومان از شما می‌خرد. شما هم طبق قرار با تأمین‌کننده، محصول را از او 150 هزار تومان می‌خرید، 30 هزار تومان هم بابت هزینه پست می‌پردازید و 20 هزار تومان هم سود خالص شما از فروش هر محصول خواهد بود.

نکته‌ای که در دراپ شیپینگ باید رعایت کنید، این است که با تأمین‌کننده حرفه‌ای همکاری کنید تا محصول را با بسته‌بندی سالم و درست و در کوتاه‌ترین زمان برای مشتریان ارسال کند.

10 مورد از پردرآمدترین و بهترین شغل های اینستاگرامی

7. فروش عکس‌ها و آثار هنری در اینستاگرام؛ راهی برای کسب درامد از اینستاگرام

در صورتی که به عکاسی یا نقاشی علاقه‌مند هستید، می‌توانید عکس‌هایی که تاکنون گرفته‌اید را در پیج خود به عنوان نمونه‌کار قرار دهید و آن‌ها را به مشتریان علاقه‌مند بفروشید. همچنین می‌توانید آدرس وب‌سایت خود را در بخش بایوی پیج اینستاگرام خود قرار دهید و خریداران را برای خرید عکس‌ها به وب‌سایتتان هدایت کنید.

اگر نقاش هستید می‌توانید از نقاشی‌های خود عکس بگیرید و در پیج اینستاگرامی خود قرار دهید. مطمئن باشید که افراد زیادی به هنر و نقاشی علاقه‌مند هستند و پس از مشاهده هنر و توانمندی شما، در پیجتان سفارش خواهند داد. برای فروش نقاشی هم می‌توانید، یک وب‌سایت راه اندازی کنید تا مخاطبان از طریق پیجتان وارد این سایت شوند و اثر هنری مورد نظرشان را خریداری کنند.

8. آموزش از طریق فایل‌های ذخیره‌شده؛ روشی خلاقانه برای پول‌سازی

یکی از بهترین روش های کسب درآمد از اینستاگرام که می‌تواند شهرت و ثروت خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد، برگزاری کلاس آموزشی از طریق ارسال فایل‌های صوتی و ویدیویی برای مخاطبان یا برگزاری کلاس از طریق پلتفرم‌های برگزاری جلسه آنلاین مثل اسکای‌روم یا گوگل میت است.

این روش برای کسانی مناسب است که مهارت یا تخصصی خاصی دارند و دوست دارند که این مهارت را به دیگران هم آموزش دهند. من به عنوان نویسنده محتوا، مدت‌ها پیجی در اینستاگرام داشتم که لحظاتی از کلاس‌های محتوانویسی خود را در آن به اشتراک می‌گذاشتم، مخاطب جذب می‌کرد و از طریق برگزاری کلاس، درآمد داشتم. در صورتی که بتوانید محتوای جذاب تولید و اعتماد مخاطبان را جلب کنید، اینستاگرام منبع خوبی برای درآمدزایی است.

9. ارائه خدمات مشاوره، منتورینگ و کوچینگ به علاقه‌مندان از طریق اینستاگرام

اگر دنبال کسب درامد از اینستاگرام هستید و می‌خواهید اینستاگرام را به موتور خلق ثروت برای خودتان تبدیل کنید، پیشنهاد می‌شود که خدمات کوچینگ، منتورینگ و مشاوره را به خوبی یاد بگیرید و خدمات خود را در به مخاطبان و متقاضیان اینستاگرامی ارائه دهید. در حال حاضر این مشاغل، درآمد بسیار خوب و قابل توجهی دارند و در صورت ارائه خدمات باکیفیت، می‌توانید از این راه به شهرت و ثروت خوبی دست یابید.

برای اینکه به تفاوت این سه حرفه پی ببرید، می‌توانید مقاله فرق کوچینگ، منتورینگ و مشاوره چیست را مطالعه کنید. این مقاله به خوبی به شما نشان می‌دهد که بهتر است در چه زمینه‌ای فعالیت کنید. برای جلب اعتماد و توجه مخاطبان هدف در این زمینه، لازم است محتوای حرفه‌ای، کارآمد و تأثیرگذاری تولید و منتشر کنید. اگر بتوانید آموزش‌های رایگان به مخاطبان بدهید، مطمئن باشید که با سرعت بیشتری مخاطبان هدف را جذب خواهید کرد.

10. برگزاری تورهای گردشگری و جذب مخاطب از طریق اینستاگرام

علاقه‌مندان به گردشگری و ایران‌گردی در کشور ما روز به روز بیشتر می‌شوند و تورهای گردشگری فراوانی در کشور ما در جریان است. در صورتی که به ایران‌گردی علاقه‌مند هستید، مکان‌های تفریحی جذاب ایران را می‌شناسید و دوست دارید هم‌وطنان را با فضاهای تفریحی کشورمان آشنا کنید، پیشنهاد می‌شود که یک پیج اینستاگرامی راه‌اندازی کنید و از طریق تولید و انتشار محتوای جذاب، مخاطب جذب کنید. پس از مدتی تور گردشگری برگزار کنید و از این راه، به درآمد برسید.

هر چقدر قیمت تورهای گردشگری شما مناسب‌تر و خدماتی که ارائه می‌دهید، حرفه‌ای و هوشمندانه باشد، میزان اقبال و علاقه‌مندی مخاطبان به شما بیشتر می‌شود. به این ترتیب در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه، می‌توانید تورهای بسیاری برگزار کنید و درآمدتان را افزایش دهید.

11. راه اندازی پیج های شاخص در مورد مشاغل و اصناف مختلف

در حال حاضر پیج‌های شاخص اینستاگرام که در زمینه اصناف و مشاغل مشخصی فعالیت می‌کنند، از طریق تبلیغ کسب و کارهای مختلف درآمد خوبی کسب می‌کنند. به عنوان مثال می‌توانید یک پیج راه‌اندازی کنید و در آن به معرفی رستوران‌های شهر یا استان خود بپردازید. این کار باعث می‌شود که افراد با فضاهای جذاب شهر شما آشنا شوند و مشاغل هم این فرصت را خواهند یافت که صدای خودشان را به گوش مخاطبان هدف برسانند.

در صورت راه اندازی چنین پیجی، رستوران‌های مختلف قدیمی و جدید شهر شما از شما می‌خواهند که تبلیغ کسب و کارشان را بکنید و در قبال این تبلیغات، حاضرند مبالغ خوبی بپردازند.

12. کسب درآمد از طریق تولید محتوای اینستاگرام برای سازمان‌ها و کسب و کارها

در حال حاضر شرکت‌ها، سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلفی دنبال استخدام و جذب تولیدکننده محتوای اینستاگرام هستند. اگر مهارت ساخت ویدیو و تولید محتوای تصویری و ویدیویی را داشته باشید، به راحتی می‌توانید موقعیت‌های شغلی بی‌نظیری را تصاحب و کار و فعالیت را آغاز کنید.

سعی کنید در کنار تولید محتوای ویدیویی و تصویری، کپی رایتینگ را هم بیاموزید تا بتوانید رشته استوری‌های جذابی تولید کنید یا کپشن‌های فوق‌العاده‌ای بنویسید. کپی رایتینگ یکی از مهارت‌هایی است که با یادگیری آن می‌توانید به صورت حرفه‌ای‌تر و استادانه‌تر در اینستاگرام فعالیت و درآمد کسب کنید.

چند نکته که برای کسب درامد از اینستاگرام باید رعایت کنید

یک سری نکات برای کسب درامد از اینستاگرام وجود دارد که اگر بتوانید همواره آن‌ها را رعایت کنید، قطعاً روند درآمدزایی‌تان بهتر و سریع‌تر می‌شود. همچنین با رعایت این نکات، عمیق‌تر در دل مخاطبان هدف نفوذ می‌کنید. در ادامه تلاش کرده‌ایم که چند مورد از این نکات مهم و اساسی را بیان کنیم:

1. بر یک حوزه کاری خاص و ویژه متمرکز شوید و پراکنده‌کاری نکنید

اگر می‌خواهید که در اینستاگرام، سریع‌تر و بهتر به درآمد برسید، از تولید محتوا و فعالیت در حوزه‌های پراکنده خودداری کنید و تمام توان و تمرکز خود را بر یک حوزه کاری خاص و ویژه بگذارید. به عنوان مثال اگر یک پیج فروش کتاب دارید، تمام تمرکز خود را بر چیزهایی که با کتاب‌ها در ارتباط هستند، بگذارید.

برخی متخصصان کسب و کار بر این باور هستند که اگر افراد بتوانند پیج اینستاگرامی خود را بر یک حوزه کاملاً ویژه متمرکز کنند، بهتر است. به عنوان مثال اگر پیج کتاب‌فروشی دارید، بهتر است روی کتاب‌هایی با موضوع مشخص مثل کتاب‌های رشد فردی تمرکز کنید و فقط چنین کتاب‌هایی را بفروشید.

2. به ارتباط خود با مخاطبان، به منزله گنجینه‌ای گران‌بها نگاه کنید

ارتباط انسانی با مخاطبان، همچون گنجینه‌ای گران‌بهاست که نصیب هر کسی نمی‌شود. اگر مخاطبان‌تان محتوا و محصولات شما را می‌پسندند و با شما ارتباط و تعامل برقرار می‌کنند، قدر این ارتباط را بدانید و اجازه ندهید که از قدرت این ارتباط، کاسته شود. سعی کنید ذائقه و خواست مخاطبان خود را بشناسید و طبق میل آن‌ها محتوا تولید کنید. همچنین به کامنت‌ها و دایرکت‌های مخاطبان به سرعت و با احترام پاسخ دهید. حفظ تعامل با مخاطبان، رازی است که می‌تواند روند درآمدزایی و محبوبیت بیزینس شما را متحول کند.

3. از قدرت کپشن و کپی رایتینگ غافل نشوید که انقلاب به پا می‌کند

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌تواند در روند معروفیت و محبوبیت پیج شما تأثیرگذار باشد، نوشتن کپشن‌ها و تولید محتوای متنی عالی و گیرا برای استوری‌ها و پست‌هاست. اگر محتوای حس کنجکاوی مخاطب را برانگیزید و او را جذب کنید، قطعاً می‌توانید تأثیر عمیقی بر او بگذارید و کاری کنید که به درخواست‌های شما پاسخ مثبت دهد. اساساً یکی از بهترین اقدامات برای افزایش فالوور اینستاگرام این است که از جادوی محتوای متنی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که از قدرت تأثیرگذاری محتوای متنی کاسته شده و محتواهای تصویری و ویدیویی قدرت بیشتری دارند؛ ولی ماجرا اینجاست که محتوای متنی، قدرت شگفت‌انگیزی دارد. حتی اگر می‌خواهید یک محتوای تصویری یا ویدیویی جذاب تولید کنید، لازم است آن را با عناصر متنی ترکیب کنید تا بیشتر بر مخاطب تأثیر بگذارد.

4. از سایر رسانه‌های اجتماعی برای افزایش قدرت پیج خود استفاده کنید

اگر به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستید و می‌خواهید میزان معروفیت و درآمدزایی پیج خود را بالا ببرید، پیشنهاد می‌شود که مخاطبان خود در سایر رسانه‌های اجتماعی مثل یوتیوب را ترغیب کنید که پیج اینستاگرامی‌تان را هم دنبال کنند. برای ترغیب افراد به این کار می‌توانید به افراد اعلام کنید که در صورت دنبال کردن پیج اینستاگرامی شما می‌توانند به بخش دایرکت پیج شما پیام دهند و کد تخفیف از شما دریافت کنند.

5. تصویر گرافیکی مشخص و جذابی از برند خود به مخاطبان ارائه دهید

داشتن یک تصویر گرافیکی خاص و جذاب از برند می‌تواند به افزایش اعتبار پیج شما کمک کند. وقتی مخاطب وارد پیج شما می‌شود و می‌بیند که شما برای محتوایی که تولید می‌کنید، زحمت می‌کشید و ظاهر پیج‌تان خیلی جذاب و دوست‌داشتنی است، قطعاً خیلی آسان‌تر به شما اعتماد می‌شود. این در حالی است که اگر پیج شما هم از نظر ظاهری، نظام و ساختار مشخصی از نظر محتوایی و گرافیکی نداشته باشد، قطعاً اعتماد مخاطب به شما دشوار می‌شود.

یکی از فعالیت‌هایی که می‌توانید انجام دهید، این است که برای هایلایت‌های پیج خود کاورهای زیبا و هماهنگ انتخاب کنید و رنگ کاور هایلایت‌ها را با رنگ کاور پست‌ها، هماهنگ کنید. این کار تأثیر شگفت‌انگیزی روی پیج شما خواهد داشت.

6. از قابلیت هایلایت‌های اینستاگرام به بهترین شکل استفاده کنید

در سال‌های اخیر قابلیتی به نام هایلایت اینستاگرام اضافه شده است که با کمک آن می‌توانیم اطلاعات کاملی در مورد کسب و کار خودمان در اختیار مخاطبان قرار دهیم. در هایلایت‌های اینستاگرامی می‌توانیم در مورد موقعیت مکانی و اطلاعات تماس کسب و کار خودمان صحبت کنیم و تاریخچه راه اندازی بیزینس خود را به مخاطبان بگوییم. همچنین آدرس سایت و کانال یوتیوب خود را هم می‌توانیم در هایلایت‌ها به مخاطبان بدهیم.

7. روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام را یاد بگیرید

اگر دنبال افزایش فروش محصولات و خدمات پیج خود هستید، باید ابتدا اعتبار پیج خود را نزد مخاطبان بالا ببرید و اعتماد آن‌ها را جلب کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که خرید، نتیجه و ثمره اعتماد است. یکی از روش‌های جلب اعتماد مخاطب این است که تعداد فالوورهای پیج خود را تا حد امکان افزایش دهید. البته این کار را از روش‌هایی مثل خرید فالوور انجام ندهید؛ چون فالوورهای غیرواقعی به درد پیجتان نمی‌خورند. همچنین الگوریتم‌های هوشمند اینستاگرام خیلی سریع به جعلی بودن فالوورها پی می‌برند و آن‌ها را از پیج شما حذف می‌کنند. حتی امکان مسدود شدن پیجتان توسط اینستاگرام هم وجود دارد.

برای افزایش فالوور اینستاگرام از روش‌های درست و هوشمدانه مثل تولید محتوای جذاب، بازاریابی، کمک گرفتن از اینفلوئنسرها، استفاده از هشتگ‌ها و سایر روش‌های حرفه‌ای کمک بگیرید. به هیچ عنوان اجازه ندهید که اینستاگرام به واقعی بودن فالوورهایتان شک کند؛ چون اگر چنین اتفاقی بیفتد، الگوریتم‌های این رسانه اجتماعی، دیر یا زود فالوورهای پیج‌تان را حذف می‌کند. جذب فالوور، کار آسانی نیست؛ ولی اگر هوشمندانه اقدام کنید، قطعاً مخاطبان هدف شما را پیدا خواهند کرد.

۴ فرصت درآمدزایی در اینستاگرام از نگاه آقای حاجی محمدی

اگر شما یاد بگیرید که چطور به صورت حرفه‌ای در اینستاگرام به کسب درآمد بپردازید، راه‌ها و روش‌های بسیار زیادی برای کسب و کار در اینستاگرام وجود دارد که در این ویدیو ۴تا از متداول‌ترین روش‌ها را از زبان آقای حاجی محمدی خواهیم شنید:

اینستاگرام؛ ابزاری برای رسیدن به درآمد رویایی

امروزه رسیدن به درآمدهای رویایی و بی‌نظیر، کار چندان دشواری نیست، تنها به کمی نبوغ، خلاقیت و پشتکار نیاز دارد. اینستاگرام یکی از ابزارهای بی‌نظیری است که به شما کمک می‌کند درآمد خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. البته موفقیت در اینستاگرام واقعاً کار و تلاش بی‌وقفه می‌خواهد ولی اگر توانمندی و نبوغ لازم را داشته باشید مطمئن باشید که با استفاده از این پلتفرم شبکه اجتماعی می‌توانید درآمد رویایی خود را محقق کنید. در صورتی که از این مقاله لذت بردید و برای شما مفید و سودمند بود پیشنهاد می‌شود مقاله کسب درآمد از با فالوور کم را مطالعه کنید. در این مقاله هم راهکارهای خوبی برای کسب درآمد از طریق این رسانه اجتماعی پرطرفدار ارائه شده است.

شما از چه روش‌هایی برای کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام استفاده می‌کنید؟ از نظر شما بهترین روش برای کسب درآمد در اینستاگرام کدام است؟ فکر می‌کنید مهم‌ترین راز موفقیت یک کسب و کار اینستاگرامی چیست؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را با ما و همراهان همیار آکادمی در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!