به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مدیر ارشد سیاست‌گذاری متا گفت که این شرکت در ماه‌های آینده شناسایی و برچسب گذاری تصاویر تولید شده توسط سرویس های هوش مصنوعی سایر شرکت ها را آغاز خواهد کرد.

متا با شرکای خود برای توسعه استانداردهایی همکاری می کند که شامل نشانگرهایی است که تصویر، ویدئو یا کلیپ صوتی با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده است.

نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا گفت این شرکت برچسب‌ها را بر روی هر محتوایی که حاوی نشانگرها هستند اعمال می کند بدین ترتیب به کاربران فیس‌بوک، اینستاگرام و تردز سیگنال دهد که تصاویر ساختگی است.

این شرکت قبلاً محتواهای تولید شده خود با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی را برچسب گذاری می کرد. اکنون اعلام کرده در هنگام راه اندازی سیستم جدید برچسب گذاری، همین کار را برای تصاویر ایجاد شده توسط اپن ای آی، ادوبی و میدجرنی خواهد کرد.

کلگ گفت: «اگرچه این فناوری هنوز به بلوغ کامل نرسیده، مخصوصاً وقتی صحبت از صدا و تصویر می شود، امید این است که بتوانیم حس حرکت و انگیزه را برای بقیه صنعت ایجاد کنیم تا از آن پیروی کنند.»

وی افزود، در این مدت، متا شروع به ملزم کردن افراد به برچسب گذاری محتوای صوتی و تصویری تغییر یافته خود خواهد کرد و در صورت عدم انجام این کار، مجازات هایی را اعمال می کند. او اضافه کرد که در حال حاضر هیچ مکانیسم قابل قبولی برای برچسب زدن متن نوشته شده توسط ابزارهای هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی وجود ندارد.

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!