به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، شرکت سرگرمی لاینزگیت اعلام کرده که تبلیغات در ایکس را به حالت تعلیق درآورده است.

همچنین پس از اینکه ماسک از یک پست برخلاف میل اسرائیلی ها در شبکه های اجتماعی حمایت کرد، اپل تمام تبلیغات در ایکس را متوقف کرده است.

لازم به ذکر است که ایلان ماسک، مدیر شرکت اسپیس ایکس و ایکس روز چهارشنبه توییت هایی منتشر کرد که واکنش های انتقادی آنلاین را برانگیخت.

ماسک از اتحادیه ضد افترا انتقاد کرد. لیگ ضد افترا تحت رهبری یهودیان برای مبارزه با آنچه آن ها تبعیض در مورد خود می دانند در ایالات متحده فعالیت می کند.سپس ماسک مستقیماً گفت که اسرائیلی ها، اتحادیه ضد افترا و اقلیت‌ها پیام‌ها و دیدگاه‌های ضدسفیدپوستان منتشر می کنند.

«جاناتان گرینبلات» مدیر عامل لیگ ضد افترا،در پاسخ به توییت ماسک، در ایکس نوشت: «زمانی که مخالفت با اسرائیل در حال افزایش است و در سراسر جهان موج می زند، استفاده از نفوذ خود برای اعتبار بخشیدن و ترویج آن بدون شک خطرناک است.»

ماسک در توییت‌های بعدی افزود: « من عمیقاً از پیام‌های لیگ ضد افترا که عملاً نژادپرستی ضد سفیدپوست یا نژادپرستی ضد آسیایی یا نژادپرستی از هر نوعی را انجام می‌دهند آزرده خاطر هستم و حالم ازآنها بهم می‌خورد.»

اکنون این رفتار بر منافع تجاری ایلان ماسک تاثیر گذاشته و بسیاری از تبلیغ کنندگان مانند آی بی ام و دیزنی نیز میلی به تبلیغ در رسانه اجتماعی ماسک، ایکس، ندارند و تبلیغات خود را متوقف کرده‌اند.

یکی از سخنگویان آی بی ام گفت: «تحمل آی‌بی‌ام برای سخنان تبعیض آمیز صفر است و ما بلافاصله تمامی تبلیغات در ایکس را به حالت تعلیق درآورده‌ایم، در حالی که این وضعیت غیرقابل قبول را بررسی می‌کنیم».

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!