به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیوز‌آر‌ان‌دی، رسانه خبری هلند NRC ادعا کرده یک گروه هکر مرتبط با دولت چین برای بیش از 2 سال به شبکه شرکت بزرگ تولیدکننده‌ی نیمه‌هادی هلندی (NXP) دسترسی داشته و داده های آن را سرقت کرده است. گروه جرایم سایبری از طریق حساب های کارمندان به سیستم های NRC دسترسی داشت. این هکرها طرح‌های تراشه‌های شرکت بزرگ نیمه‌رسانا هلندی را می‌دزدیدند.

NXP شرکتی با بالاترین ارزش بازار در صنعت نیمه هادی اروپا پس از ASML است و عمدتاً نیمه هادی ها را برای صنعت خودرو، حمل و نقل عمومی و تراشه های آیفون تولید می کند.

هکر ها از حملات حمله جستجوی فراگیر برای دسترسی به آدرس های ایمیل کارمندان بر اساس اعتبارنامه های به دست آمده از نقض داده ها در لینکدین و فیسبوک در اواخر سال 2017 استفاده کردند. حمله بروت فورس یا حمله جستجوی فراگیر یا حمله غیرهوشمندانه، حمله‌ای است که در آن تمام حالات ممکن تا رسیدن به جواب بررسی می‌گردد. درواقع، این حمله، نوعی آزمون‌وخطا برای پیدا کردن اطلاعات و ورود غیرمجاز به سیستم‌ها است.

گفته می‌شود که جاسوس سایبری فایل‌های آپلود شده در فضای ذخیره‌سازی ابری آنلاین مانند وان درایو، دراپ‌باکس و گوگل درایو را هر چند هفته یک‌بار تا اوایل سال ۲۰۲۰ خارج می‌کردند.

حمله جاسوسی سایبری به NXP تقریباً دو سال و نیم کشف نشده باقی ماند.

در سال های 2018 و 2019، 7 شرکت نیمه هادی تایوانی مورد حمله همان گروه جنایت سایبری قرار گرفتند و طرح های تراشه و کد منبع آنها به سرقت رفت. آژانس اطلاعات هلندی AIVD ادعا کرده که چین از جاسوسی سایبری برای سرقت طرح های فناوری پیشرفته استفاده می کند.

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!