به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از ورج، ربات گفت و گوی هوش مصنوعی ایکس، گروک، اکنون برای همه مشترکین پریمیوم پلاس ایالات متحده عرضه شده است. کاربران انگلیسی زبان در قدم بعدی این شرکت هستند.

ربات گفت و گوی گروک توسط شرکت ایکس ایلان ماسک طراحی شده است. ماسک هشدار داده که نسخه بتای این ربات با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. او همچنین یک چارچوب زمانی برای دسترسی گروک برای کاربران فراتر از ایالات متحده ارائه و خاطرنشان کرد که همه کاربران انگلیسی زبان (که مشترک پریمیوم پلاس هستند) در حدود 1 هفته یا کمی بیشتر به گروک دسترسی خواهند داشت.

ماسک گفت که کاربران ژاپنی که دومین پایگاه بزرگ کاربران ایکس هستند در قدم بعدی خواهند بود و سپس هدف ارائه گروک برای همه زبان‌ها تا اوایل سال 2024 دنبال خواهد شد.

البته، بازه‌های زمانی ماسک همیشه محقق نمی‌شود مثلا او پیش از این هم در مورد عرضه خودروهای تمام خودران وعده هایی داده بود که محقق نشد.

اینکه آیا چت بات در افزایش درآمد اشتراک برای ایکس موفقیت است یا خیر، هنوز مشخص نیست. این ربات در حال حاضر برای مشترکین پولی عرضه شده و مشخص نیست که برای افراد معمولی که می‌توانند از چت‌ربات‌های رقیب مانند ChatGPT یا بارد به صورت رایگان استفاده کنند، جذاب باشد.

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!