به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، ساختمان جدید پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور در این دانشگاه افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
دهقانی در این مراسم با اشاره به ظرفیت دانشگاه و ناحیه نواوری شریف در ایجاد و توسعه دانش‌بنیان‌های دانشگاهی عنوان کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، انصافاً یکی از پارک‌های توانمند علم و فناوری کشور بوده که همواره در مسیر رشد قرار داشته و زیست‌بوم فناوری و نوآوری شریف به سرعت در مسیر رشد و توسعه قرار دارد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور با اشاره به حمایت از توسعه زیرساخت‌های ایجاد و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا گفت: ساختمانی که امروز افتتاح شد با مساحت یک هزار متر مربع، فضای مفید کار فناورانه و نوآورانه در اختیار حدأقل 25 تیم نوآور قرار می‌دهد و یکی از گام‌ها در مسیر تحقق برنامه بزرگی است که تحت عنوان سیمرغ با هدف توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا می‌شود.

وی افزود: در قالب برنامه سیمرغ، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف متعهد شده است تا حدأکثر ظرف مدت دو سال، یکصد شرکت دانش‌بنیان نوپا را در حوزه‌های اولویت‌دار و مورد نیاز کشور به زیست‌بوم دانش‌بنیان ناحیه نوآوری شریف اضافه کند و از آن‌ها حمایت‌‌های لازم را صورت دهد.

دهقانی، با اشاره به حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای دانشگاهی، با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری حمایت استقرار، سرمایه‌گذاری بذری اولیه و تامین مالی، از حمایت‌های معاونت علمی است. دانشگاه صنعتی شریف نیز تجهیزات، آزمایشگاه‌ها، استادان و سایر امکانات را ارائه می‌دهد تا این برنامه موفق باشد.
دهقانی، با اشاره به مزیت‌ها و ویژگی‌های زیست‌بوم دانش‌بنیان ناحیه نوآوری و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف عنوان کرد: پارک علم و فناوری شریف در صدر بهترین پارک‌های علم و فناوری در سطح بین المللی قرار دارد و گام‌های ارزشمندی را در جهت ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، محصولات دانش‌بنیان و فناور برداشته است. در ناحیه نوآوری شریف، شرکت‌های دانش‌بنیان با مردم این محدوده زندگی می‌کنند.
رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: این هم‌زیستی، هم ارتقای سطح منطقه و هم سطح توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان را به همراه آورده است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور افزود: در حال حاضر نزدیک به 660 شرکت دانش‌بنیان بسیار توانمند معادل 8درصد کل شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در ناحیه نوآوری شریف در یک محدوده 250 هکتاری فعالیت دارند که با همین روند می‌توانند تشکیل دهنده یکی از نواحی تاثیرگذار نوآوری در منطقه و تحول آفرین صنعت ما باشد.

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!