به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، گروهی متشکل از 27 قانونگذار آمریکایی که همگی دموکرات‌ها هستند، روز سه‌شنبه به ایلان ماسک نامه نوشتند و ابراز نگرانی کردند که به نظر می‌رسد این پلتفرم از حساب‌های پریمیوم که علیه اسرائیلی‌ها فعالیت می‌کنند، سود می‌برد.

قانونگذاران در نامه ای به ماسک و لیندا یاکارینو، مدیر اجرایی ایکس، به گزارش های سازمان های غیرانتفاعی اشاره کردند که نشان می داد افراد دارای حساب های کاربری پریمیوم اقدامات علیه اسرائیلی ها را تمجید می کنند.

شرکت ایکس روز دوشنبه به دلیل انتشار گزارشی از سوی ناظر رسانه «میدیا مترز» در مورد تبلیغات در کنار محتوای مخالف با اسرائیل، از آن شکایت کرد.

قانونگذاران نوشتند: «این گزارش‌ها نشان می‌دهد که ایکس از گسترش تبلیغات از طریق هزینه اشتراک حساب و درآمد تبلیغات سود می‌برد.»

درآمد تبلیغات ایکس در ایالات متحده از زمان تصاحب ماسک در هر ماه حداقل 55 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. از زمانی که ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار در اکتبر 2022 خریداری کرد، تعدادی از تبلیغ‌کنندگان این پلتفرم را ترک کردند و نگران برخی از پست‌های جنجالی ماسک و اخراج کارکنانی بودند که برای تعدیل محتوا کار می‌کردند.

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!