به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ایالت مونتانا اعلام کرد در حال اعتراض به تصمیم دونالد ملوی، قاضی آمریکایی در مورد تیک تاک است. این قاضی در ماه نوامبر(آبان-آذر) برای جلوگیری از اولین ممنوعیت ایالتی مونتانا در مورد استفاده از برنامه تیک‌تاک حکم داد.

اکنون آستین نادسن، دادستان کل مونتانا، اعلامیه ای ارائه کرده مبنی بر اینکه این ایالت در حال تجدیدنظرخواهی از این حکم به دادگاه استیناف ناحیه نهم ایالات متحده است.

ممنوعیت مونتانا قرار بود از اول ژانویه اجرایی شود، اما قاضی ناحیه ایالات متحده، دونالد ملوی، در 30 نوامبر(10آذر) دستور مقدماتی را برای جلوگیری از ممنوعیت این برنامه متعلق به چین صادر کرد و گفت که قانون مونتانا از چند جهت قانون اساسی را نقض می کند.

کاربران تیک‌تاک در مونتانا نیز سال گذشته برای جلوگیری از ممنوعیت تصویب شده توسط قانونگذار ایالتی که ادعاهایی در مورد اطلاعات شخصی کاربران مونتانا و جاسوسی چین داشت، شکایت کرده بودند.

تیک‌تاک در پرونده‌های قبلی دادگاه گفت: «داده‌های کاربران ایالات متحده را با دولت چین به اشتراک نمی‌گذارد و نخواهد گذاشت و اقدامات اساسی برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران تیک‌تاک انجام داده است».

تیک‌تاک با تلاش‌هایی در کنگره برای ممنوع کردن این برنامه یا دادن اختیارات به دولت بایدن جهت اعمال محدودیت یا ممنوعیت برنامه‌های متعلق به خارجی‌ها مواجه شده، اما اکنون این تلاش‌ها متوقف شده است.

بسیاری از ایالت ها و دولت ایالات متحده تیک‌تاک را در دستگاه های دولتی ممنوع کرده اند، اما تنها مونتانا به دنبال ممنوعیت کامل استفاده از این برنامه است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2020 به دنبال ممنوعیت دانلود تیک‌تاک و وی چت متعلق به چین بود، اما مجموعه ای از تصمیمات دادگاه مانع از اجرای این ممنوعیت شد.

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *