به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه هشدار داد که نباید به غرب اجازه داد تا در حوزه هوش مصنوعی انحصار ایجاد کند و گفت که استراتژی روسیه برای توسعه هوش مصنوعی به زودی تصویب خواهد شد.

اکنون چین و ایالات متحده پیشتاز توسعه هوش مصنوعی هستند، که بسیاری از محققان و رهبران گفتند جهان را متحول کرده و جامعه را به شیوه ای شبیه به معرفی رایانه ها در اواخر قرن بیستم متحول می کند.

مسکو همچنین به دنبال تبدیل شدن به یک قدرت هوش مصنوعی است. پوتین در یک کنفرانس هوش مصنوعی در مسکو گفت که تلاش برای ممنوع کردن هوش مصنوعی غیرممکن است و هشدار داد که خطرناک و غیرقابل قبول است که به پلتفرم های غربی اجازه دهیم انحصار فناوری هوش مصنوعی را به دست آورند.

وی در این کنفرانس گفت: در آینده بسیار نزدیک، به عنوان یکی از اولین گام ها، فرمان ریاست جمهوری امضا و نسخه جدیدی از استراتژی ملی توسعه هوش مصنوعی تصویب خواهد شد.

پوتین گفت که استراتژی جدید تغییرات قابل توجهی از جمله توسعه تحقیقات بنیادی و کاربردی در زمینه هوش مصنوعی مولد و مدل های زبان بزرگ ایجاد خواهد کرد.

او گفت که روسیه نیاز به ایجاد تغییرات قانونی و سرمایه گذاری برای تشویق توسعه هوش مصنوعی دارد.

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!