اخبار شرکت‌ها؛

به گزارش روابط‌عمومی مپنا، نخستین مسابقه بین‌المللی فتح پرچم مکو با حضور ۱۲۵۷ تیم و ۲۰۶۱ شرکت‌ کننده از ۱۰۴ کشور جهان همزمان با میلاد امیرالمومنین (ع) توسط شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) برگزار شد.

استقبال بی‌نظیر شرکت‌کنندگان و حضور پر تعداد از کشورهای آمریکا، هند، روسیه، چین، ژاپن و… در کنار تیم‌های ایرانی، رقابت فتح پرچم مکو را به یک دستاورد ملی تبدیل کرد.

محمدی دبیر این رویداد در اختتامیه مسابقه گفت: این رقابت با هدف شناسایی، ارتقا سطح دانش و مهارت و به کارگیری نخبگان امنیت سایبری در شرکت برق و کنترل مپنا (مکو)، با تمرکز بر حوزه امنیت اطلاعات و زمینه‌های اصلی آن یعنی نفوذ از وب، مهندسی معکوس، رمزنگاری پیشرفته، جرم‌شناسی و اکسپلویت یا نفوذ به برنامه‌‌های کاربردی برگزار شد.

در ادامه، آزادی‌منش مدیر روابط عمومی و توسعه برند مکو افزود: برگزاری رویدادهای فتح پرچم یا همان Capture The Flag یک روش علمی شناخته شده برای ارتقا امنیت سایبری است که با هدفِ قراردادن سامانه های اطلاعاتی به صورت آزمایشی در معرض هک و شناسایی حفره‌های امنیتی و رفع آن برگزار می شود. به همین منظور، شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه امنیت سایبر صنعتی، اولین رقابت بین المللی خود را با نام فتح پرچم مکو (MECO CTF 2024) و با جایزه ۱۰۲۴ دلاری برای ۵ تیم اول برگزار کرد.

سابقه جهانی این مسابقات به اوایل قرن اخیر بر می‌گردد. یعنی زمانی که در آمریکا و در کنفرانس سالانه DEFCON برای اولین‌بار مسابقه ای با همین رویکرد برگزار شد. کشور ایران نیز حدودا از ۱۳ سال پیش وارد این عرصه شد و خوش‌بختانه در این حوزه تیم‌های خوبی با شاخص‌های جهانی شکل گرفته است.

شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) نیز با توجه به برنامه توسعه‌ خود در راستای ارائه خدمات امنیت سایبر و شبکه‌های صنعتی با هدف شناسایی و جذب افراد با استعداد در این حوزه و ایجاد انگیزه در بین علاقه‌مندان نخستین مسابقه فتح پرچم مکو را به صورت بین المللی برگزار کرد.

مرحله دوم این رقابت با حضور ۶ تیم برتر ایرانی راه یافته به مرحله نهایی، به صورت حضوری و در تاریخ ۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۲، در محل شرکت مکو برگزار شد و از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.

پایان پیام/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!